Wójt gminy Miękinia z absolutorium

piątek, 28 czerwiec 2019 16:22 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(1 głos)

28 czerwca br. odbyła się sesja Rady Gminy Miękinia, której przedmiotem było rozpatrzenie wykonania budżetu za rok 2018.

Po zapoznaniu się z przedłożonym przez wójta gminy raportem o stanie gminy za 2018 r., sprawozdaniem z realizacji budżetu oraz informacją o stanie mienia gminy, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, opinią Komisji Rewizyjnej radni udzielili wójtowi gminy Miękinia absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok.

W 2018 roku budżet po stronie dochodów zamknął się kwotą: 90 373 299,00 zł, po stronie wydatków: 104 086 496,00 zł. Istotną cechą budżetu w 2018 roku był jego prorozwojowy charakter, o czym świadczą wydatki majątkowe, które wyniosły ponad 44 mln złotych.

Jak wynika z przedłożonego raportu w 2018 r. gmina Miękinia zrealizowała: 16 dużych inwestycji w tym budowę kompleksu szkolnego w Lutyni, 11 projektów ze środków zewnętrznych na łączną kwotę dofinansowania ponad 20 mln złotych, 14 km dróg, 4 parkingi przy stacjach kolejowych (138 miejsc postojowych), 11 placów zabaw, 14 siłowni zewnętrznych w ramach Miękińskiej Inicjatywy Razem, zamontowano 414 lamp (w ciągu ostatnich 3 lat zamontowano prawie 1000 opraw). Ponadto swoją działalność w Miękini rozpoczęły nowe podmioty gospodarcze m.in.: Nordis Chłodnie, WAGO ELWAG, TRANS-DAN, Integart, Werit Polska. Realizowano również program grantowy „Miękińska Inicjatywa Razem” oraz gminny program ochrony środowiska, w ramach którego przyznano 47 dotacji na wymianę źródeł ciepła na przyjazne środowisku.

(gm) / fot. ug

Komentarzy (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Faktycznie zapomniano napisać, że Koń Trojański burmistrza się wstrzymał. A jaki był powód, który podała Pani radna Monika? Otóż taki, że pan wójt nie skonsultował z burmistrzem zmiany granic. No,przecież to straszne, że gmina Miękinia może się powiększyć i wyprostować granice. Po co? Na co robić taki afront jej pryncypałowi? To jest ewenement na skalę przynajmniej krajową, żeby radna działała przeciwko własnej gminie, którą teoretycznie...

Faktycznie zapomniano napisać, że Koń Trojański burmistrza się wstrzymał. A jaki był powód, który podała Pani radna Monika? Otóż taki, że pan wójt nie skonsultował z burmistrzem zmiany granic. No,przecież to straszne, że gmina Miękinia może się powiększyć i wyprostować granice. Po co? Na co robić taki afront jej pryncypałowi? To jest ewenement na skalę przynajmniej krajową, żeby radna działała przeciwko własnej gminie, którą teoretycznie powinna reprezentować. Może w takim razie dietę też powinna brać od burmistrza? Pani Moniko niech się przestanie Pani błaźnić, posada u burmistrza i jego obietnice nie są warte tego żeby tak stracić kręgosłup moralny. Już nie jeden się na tym u niego przejechał.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Ale przynajmniej wypowiedź Radnej Wilkszyna pobudziła innych Radnych! Być może niektórzy z nich wypowiedzieli się po raz pierwszy i ostatni w tej kadencji. Będą mogli się dzięki temu pochwalić jacy byli aktywni :))))

This comment was minimized by the moderator on the site

Czasami lepiej się nie odezwać, niż pleść bzdury jak radna z Wilkszyna.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ale niejednogłośnie... 14 głosów za i 1 głos wstrzymujący. W głosowaniach nad wotum zaufania i nad absolutorium wstrzymała sie Pani radna z Wilkszyna Monika Szymanowska i wskazala kilka argumentów dlaczego nie zagłosowała za, no ale tu nic o tym nie pisze bo cacy jest wszystko według wojta i pozostałych radnych ...

This comment was minimized by the moderator on the site

Adaś nie podniecaj się tak. Co ci to da. I tak zawsze będziesz tylko plecy Grzegorczyna widział!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację