Wójt gminy Miękinia z absolutorium

piątek, 28 czerwiec 2019 16:22 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(1 głos)

28 czerwca br. odbyła się sesja Rady Gminy Miękinia, której przedmiotem było rozpatrzenie wykonania budżetu za rok 2018.

Po zapoznaniu się z przedłożonym przez wójta gminy raportem o stanie gminy za 2018 r., sprawozdaniem z realizacji budżetu oraz informacją o stanie mienia gminy, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, opinią Komisji Rewizyjnej radni udzielili wójtowi gminy Miękinia absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok.

W 2018 roku budżet po stronie dochodów zamknął się kwotą: 90 373 299,00 zł, po stronie wydatków: 104 086 496,00 zł. Istotną cechą budżetu w 2018 roku był jego prorozwojowy charakter, o czym świadczą wydatki majątkowe, które wyniosły ponad 44 mln złotych.

Jak wynika z przedłożonego raportu w 2018 r. gmina Miękinia zrealizowała: 16 dużych inwestycji w tym budowę kompleksu szkolnego w Lutyni, 11 projektów ze środków zewnętrznych na łączną kwotę dofinansowania ponad 20 mln złotych, 14 km dróg, 4 parkingi przy stacjach kolejowych (138 miejsc postojowych), 11 placów zabaw, 14 siłowni zewnętrznych w ramach Miękińskiej Inicjatywy Razem, zamontowano 414 lamp (w ciągu ostatnich 3 lat zamontowano prawie 1000 opraw). Ponadto swoją działalność w Miękini rozpoczęły nowe podmioty gospodarcze m.in.: Nordis Chłodnie, WAGO ELWAG, TRANS-DAN, Integart, Werit Polska. Realizowano również program grantowy „Miękińska Inicjatywa Razem” oraz gminny program ochrony środowiska, w ramach którego przyznano 47 dotacji na wymianę źródeł ciepła na przyjazne środowisku.

(gm) / fot. ug

Ostatnio zmieniany piątek, 28 czerwiec 2019 16:25

Komentarze (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Faktycznie zapomniano napisać, że Koń Trojański burmistrza się wstrzymał. A jaki był powód, który podała Pani radna Monika? Otóż taki, że pan wójt nie skonsultował z burmistrzem zmiany granic. No,przecież to straszne, że gmina Miękinia może się powiększyć i wyprostować granice. Po co? Na co robić taki afront jej pryncypałowi? To jest ewenement na skalę przynajmniej krajową, żeby radna działała przeciwko własnej gminie, którą teoretycznie powinna reprezentować. Może w takim razie dietę też...

Faktycznie zapomniano napisać, że Koń Trojański burmistrza się wstrzymał. A jaki był powód, który podała Pani radna Monika? Otóż taki, że pan wójt nie skonsultował z burmistrzem zmiany granic. No,przecież to straszne, że gmina Miękinia może się powiększyć i wyprostować granice. Po co? Na co robić taki afront jej pryncypałowi? To jest ewenement na skalę przynajmniej krajową, żeby radna działała przeciwko własnej gminie, którą teoretycznie powinna reprezentować. Może w takim razie dietę też powinna brać od burmistrza? Pani Moniko niech się przestanie Pani błaźnić, posada u burmistrza i jego obietnice nie są warte tego żeby tak stracić kręgosłup moralny. Już nie jeden się na tym u niego przejechał.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Ale przynajmniej wypowiedź Radnej Wilkszyna pobudziła innych Radnych! Być może niektórzy z nich wypowiedzieli się po raz pierwszy i ostatni w tej kadencji. Będą mogli się dzięki temu pochwalić jacy byli aktywni :))))

This comment was minimized by the moderator on the site

Czasami lepiej się nie odezwać, niż pleść bzdury jak radna z Wilkszyna.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ale niejednogłośnie... 14 głosów za i 1 głos wstrzymujący. W głosowaniach nad wotum zaufania i nad absolutorium wstrzymała sie Pani radna z Wilkszyna Monika Szymanowska i wskazala kilka argumentów dlaczego nie zagłosowała za, no ale tu nic o tym nie pisze bo cacy jest wszystko według wojta i pozostałych radnych ...

This comment was minimized by the moderator on the site

Adaś nie podniecaj się tak. Co ci to da. I tak zawsze będziesz tylko plecy Grzegorczyna widział!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację