Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza - jednogłośnie

poniedziałek, 03 czerwiec 2019 14:10 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rada Miejska w Środzie Śląskiej podczas sesji, która odbyła się 30 maja br. jednogłośnie udzieliła wotum zaufania i absolutorium Burmistrzowi Środy Śląskiej - Adamowi Rucińskiemu.

Wotum zaufania to efekt wprowadzonych zmian w 2018 r. w ustawie o samorządzie gminnym. Głosowanie nad wotum poprzedziła prezentacja i podsumowanie kluczowych działań Burmistrza i jego zespołu, ujętych w raporcie o stanie Gminy Środa Śląska za 2018 rok.

Następnie radni zajęli się sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy za 2018 r., wysłuchali prezentacji Skarbnika i Burmistrza w tym zakresie oraz po krótkiej dyskusji z udziałem przewodniczącego Komisji Budżetowej Arkadiusza Hibnera, głosowali nad udzieleniem Burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu Gminy Środa Śląska za rok poprzedni. Po prezentacji sprawozdania z wykonania budżetu gminy Środa Śląska za rok 2018 radni w jednogłośnym głosowaniu - 15 głosów za - udzieli absolutorium Burmistrzowi Środy Śląskiej za rok 2018.

- Bardzo dziękuję za to absolutorium radnym tej kadencji, za jednogłośny pozytywny wynik głosowania, bo to jest podsumowanie naszej ciężkiej pracy, mojej i moich pracowników oraz ogromne zaufanie z Państwa strony – powiedział Burmistrz Adam Ruciński. Po czym Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński złożył gratulacje Burmistrzowi oraz całemu zespołowi urzędników osiągniętego wyniku wykonania budżetu gminy za rok 2018, dziękując za ogromną pracę na rzecz i dla dobra Gminy Środa Śląska.

(um) / fot. ug

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jeżyk, ufasz mi?
Ufam, wodzu, ufam.

This comment was minimized by the moderator on the site

He :)
A radni mieli inne wyjscie?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację