Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy Straży Gminnej w Miękini

czwartek, 19 wrzesień 2019 09:26 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilkudziesięciu pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Miękini uczyło się prawidłowego, a tym samym bezpiecznego, przechodzenia po pasach na drugą stronę jezdni. A wszystko to pod czujnym okiem średzkich policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Gminnej. Towarzyszył im gość specjalny – Komisarz Lew.

Działania odbyły się w ramach akcji prewencyjnej pn.: „Bezpieczna droga do szkoły”. Każdy uczeń miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w dziedzinie wychowania komunikacyjnego. Dzieci, chociaż w parach, to jednak samodzielnie, z pełnym zaangażowaniem przechodziły po pasach.

Po krótkim instruktarzu dotyczącym zasad prawidłowego pokonywania przejścia dla pieszych, a mówiących o tym, by na początku spojrzeć w lewo, potem w prawo i następnie znowu w lewo, a gdy nic nie jedzie, przejść na drugą stronę, przedszkolaki rozpoczęły ćwiczenia praktyczne.

Po drugiej stronie pasów na każde dziecko czekała miła niespodzianka w postaci zakładki do książki oraz planu lekcji. Prawidłowo wykonane zadanie kończyło przybicie piąstki z Komisarzem Lwem.

Podczas spotkania z pierwszoklasistami funkcjonariusze mówili również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie jesienno-zimowym są niezbędnym elementem wpływającym na poprawę widoczności, a tym samym na zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Mamy nadzieję, że tego rodzaju inicjatywa będzie zachętą dla rodziców i opiekunów do dalszej nauki swoich pociech w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(ms) / fot. KPP w Środzie Śl.

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację