Wszystkich Świętych w Środzie Śląskiej (wideo)

czwartek, 01 listopad 2018 22:05 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

1 listopada wierni kościoła katolickiego obchodzą święto Wszystkich Świętych mające na celu uczczenie osób wyniesionych na ołtarze oraz tych, które osiągnęły zbawienie, a nie zostały beatyfikowane. Przy okazji wspominają wszystkich zmarłych - najbliższych, przyjaciół, znajomych, bohaterów, znane i mniej znane osoby...

W święto Wszystkich Świętych, a także następnego dnia, w Dzień Zaduszny, który przypada jutro (2 listopada) wierni odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby kwiatami i zapalić znicze.

My odwiedziliśmy dziś z kamerą największą nekropolię w powiecie - Cmentarz Komunalny w Środzie Śląskiej.

(red)

Ostatnio zmieniany czwartek, 01 listopad 2018 22:30

Komentarze  

Permalink +6 eryk
Pięknie!! nie widziałem nigdy cmentarza tego wyjątkowo dnia z góry i nocą. Dzięki
2018-11-01 22:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież