Wybory, wybory, wybory... Trzeba "grać fair"!

czwartek, 04 październik 2018 15:54
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Otrzymaliśmy informację od jednego z komitetów wyborczych z terenu gminy Udanin, że został on zmuszony do podjęcia działań w związku ze zrywaniem plakatów z tablic ogłoszeniowych.

W treści oświadczenia komitetu czytamy: Szanowni Mieszkańcy Gminy Udanin apelujemy o zdrowy rozsądek i niezrywanie materiałów wyborczych.

W ostatnich dniach w kilku miejscowościach, zostały zniszczone materiały wyborcze KWW (...), które zerwano z tablic. Nikogo nie oskarżamy, ale apelujemy do Wszystkich, aby zaprzestali takich praktyk.

Jesteśmy małą społecznością i powinniśmy się wzajemnie tolerować! Każdy ma prawo do reprezentowania swoich poglądów, ale na zdrowych i jasnych zasadach. Kampania wyborcza trwa zaledwie kilka tygodni! Zapewniamy Państwa, że zgodnie z prawem i terminami nasze materiały wyborcze usuniemy sami. Nie potrzebujemy pomocy!!!

Jednocześnie informujemy, że rozważamy zgłoszenie wykroczenia na policję. Informujemy, że kodeks wykroczeń mówi Art. 67. § 1. ,,kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenia wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną, podlega karze grzywny".
Ubolewamy nad takimi działaniami i mamy nadzieję, że nie będzie więcej dochodzić do takich sytuacji.

 (red) fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink +1 Ewa
...poczekajcie to znowu będą afery zrywanie, łamnie ciszy itd..........
2018-10-05 17:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 ole
to dopiero początek pod koniec to dopiero będzie się działo
2018-10-04 19:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież