Wycieczka do lasu w Mrozowie

środa, 17 październik 2018 10:45 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzieci z grupy Misie i Rybki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej, 11 października udały się na bardzo interesującą wycieczkę do lasu w Mrozowie, gdzie poznawały przyrodę nie tylko patrząc, ale także słuchając i dotykając.

Przedszkolaki podziwiały naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt, przechadzając się po leśnej ścieżce edukacyjnej, po której oprowadzał je pan leśniczy Jan Dudycz. Pan leśniczy przybliżył najmłodszym swoją pracę, pokazał różne okazy przyrodnicze: liście, korę drzew, rośliny, owady, mrowisko i wiele innych. Pokazał, czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego.

Misie i Rybki miały też okazję zobaczyć różne grzyby, przed zbieraniem których przestrzegał je pan leśniczy. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane oraz zobaczyły jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki. Spacerując po lesie, dzieci zbierały „skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Zebrane dary lasu po powrocie do przedszkola zostały umieszczone w kącikach przyrody.

W trakcie wycieczki przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie tak, by nie ucierpiała leśna przyroda oraz doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wędrówki po leśnych ścieżkach sprawiły dzieciom wiele radości, a otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w nich zachwyt. Zwieńczeniem wyprawy były wesołe zabawy przy ognisku i pieczenie kiełbasek.

Wycieczka ta była doskonałą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania dla pana leśniczego Jana Dudycza za profesjonalną opiekę nad młodymi przyrodnikami oraz pozostałym pracownikom Nadleśnictwa Miękinia za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałej wycieczce.

Małgorzata Raszewska

Komentarze  

Permalink 0 Ewa
dzieci zobaczyły las to wydarzenie :-) bo na co dzień widzą go tylko w tv niestety
2018-10-17 12:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież