Wycinają wiekowe lipy w Malczycach (list do redakcji)

wtorek, 08 maj 2018 09:42 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Malczycach przy ulicy Mazurowickiej, w związku z budową chodnika, rozpoczęto wycinkę lip. W tej sprawie skontaktowała się z nami jedna z naszych czytelniczek.

 

- Chciałabym zainteresować Państwa trwającą od wczoraj w Malczycach wycinką wiekowych, pięknych lip rosnących wzdłuż ulicy Mazurowickiej. Załączam zdjęcia z wczoraj tj.7.05.2018 – informuje nas czytelniczka. - Na stronie urzędu gminy nie ma żadnej informacji na temat wycinki, poprosiłam więc urząd mailowo o poświadczenie legalności działań, ale nie otrzymałam na razie odpowiedzi – dodaje mieszkanka Malczyc podkreślając, że przeprowadzana wycinka ma związek z budową w tym miejscu chodnika.

Z zapytaniem o legalność działań i stan drzew, o których wspominała kobieta, zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Malczyce.

Drzewa były zmurszałe i w wielu miejscach puste

Jak wyjaśniają urzędnicy, decyzja o wycince lip została zaopiniowana pozytywnie przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Przeprowadzono kontrolę i sprawdzono stan sanitarny lip. Niestwierdzono zasiedleń gatunków chronionych, czy nietoperzy. Ustalono również, że w powstającym chodniku zagospodarowane zostanie około 1,5 metra zieleni, a rosnące lipy stwarzają zagrożenie.

- Drzewa są stare i obmurszałe, w wielu miejscach puste – wyjaśniają urzędnicy.

Jak podkreślają w rozmowie z nami, decyzja o wycince lip została również podyktowana petycjami mieszkańców, w których zwracano uwagę na fakt, że drzewa te wywarzają chodnik, a także ze względu na swój stan zagrażają zaparkowanym na ulicy pojazdom.

Puste w środku drzewa, jak informują pracownicy, często były również miejscem, w którym składowano śmieci. Stąd decyzja o ich wycince została zaopiniowana pozytywnie przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

(red) fot. czytelniczka{jcomments on}

 

Dokumentacja zdjęciowa prezentująca stan drzew przed wycinką

lipy 01

lipy 02

lipy 03

lipy 04

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 maj 2018 21:34

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację