Wycinają wiekowe lipy w Malczycach (list do redakcji)

wtorek, 08 maj 2018 09:42
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Malczycach przy ulicy Mazurowickiej, w związku z budową chodnika, rozpoczęto wycinkę lip. W tej sprawie skontaktowała się z nami jedna z naszych czytelniczek.

 

- Chciałabym zainteresować Państwa trwającą od wczoraj w Malczycach wycinką wiekowych, pięknych lip rosnących wzdłuż ulicy Mazurowickiej. Załączam zdjęcia z wczoraj tj.7.05.2018 – informuje nas czytelniczka. - Na stronie urzędu gminy nie ma żadnej informacji na temat wycinki, poprosiłam więc urząd mailowo o poświadczenie legalności działań, ale nie otrzymałam na razie odpowiedzi – dodaje mieszkanka Malczyc podkreślając, że przeprowadzana wycinka ma związek z budową w tym miejscu chodnika.

Z zapytaniem o legalność działań i stan drzew, o których wspominała kobieta, zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Malczyce.

Drzewa były zmurszałe i w wielu miejscach puste

Jak wyjaśniają urzędnicy, decyzja o wycince lip została zaopiniowana pozytywnie przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Przeprowadzono kontrolę i sprawdzono stan sanitarny lip. Niestwierdzono zasiedleń gatunków chronionych, czy nietoperzy. Ustalono również, że w powstającym chodniku zagospodarowane zostanie około 1,5 metra zieleni, a rosnące lipy stwarzają zagrożenie.

- Drzewa są stare i obmurszałe, w wielu miejscach puste – wyjaśniają urzędnicy.

Jak podkreślają w rozmowie z nami, decyzja o wycince lip została również podyktowana petycjami mieszkańców, w których zwracano uwagę na fakt, że drzewa te wywarzają chodnik, a także ze względu na swój stan zagrażają zaparkowanym na ulicy pojazdom.

Puste w środku drzewa, jak informują pracownicy, często były również miejscem, w którym składowano śmieci. Stąd decyzja o ich wycince została zaopiniowana pozytywnie przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

(red) fot. czytelniczka{jcomments on}

 

Dokumentacja zdjęciowa prezentująca stan drzew przed wycinką

lipy 01

lipy 02

lipy 03

lipy 04

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 maj 2018 21:34

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież