Wyjątkowy wieczór wspomnień już w niedzielę w Szczepanowie

piątek, 18 październik 2019 23:47 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gorąco zapraszamy Państwa do udziału w cennej lekcji historii. W 1945 roku rozpoczęły się masowe wysiedlenia Polaków z odległych zakątków dawnej Polski, z Kresów Wschodnich. Część z tych osób osiedliła się w Szczepanowie oraz okolicznych miejscowościach.

Aby utrwalać wydarzania sprzed ponad 70 lat, wspomnienia osób, które doświadczyły tych przeżyć, aby przekazać obraz przejmujący, wzruszający, pełen tęsknoty i miłości do miejsca, w którym osoby te przeżyły najmłodsze lata swego życia, zapraszamy do wspólnego ich przeżywania.

Mieszkańcy Szczepanowa opowiedzą nam miedzy innymi o tym jak przeżywali rozstanie z rodzinnymi stronami, pokonali wyczerpującą drogę do miejsca, gdzie spędzili całe swoje dalsze życie czy jakie były ich początki na tych terenach.

Wieczór wspomnień rozpocznie koncert Inny Kamaryan „Z miłością do Anny…”, artystki polskiego pochodzenia z Uzbekistanu z pięknym repertuarem Anny German. Posłuchamy również prezentacji historycznej Anny Klepuszewskiej i występu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie.

Projekt „Wspominając przeszłość, ku pamięci przyszłości” współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach inicjatywy Odnowy Wsi Dolnośląskiej.

Stowarzyszenie "Mój Szczepanów"

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację