Wymiana źródeł ciepła w gminie Miękinia

wtorek, 06 listopad 2018 10:48 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Informacja o zakończonym naborze wniosków na 2019 r. na dofinansowanie zadań obejmujących trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym.

Wójt Gminy Miękinia informuje mieszkańców, że 31 października 2018 r. zakończył się nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie realizacji z zakresu ochrony środowiska obejmującego trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie olejowe i odnawialne źródła energii. Wnioski o udzielenie dofinansowania złożone w terminie zostaną zgłoszone do budżetu na 2019 r.

Dofinansowanie dotyczy częściowego zwrotu wydatków poniesionych w 2019 r. przede wszystkim na zakup i montaż nowego źródła ogrzewania, grzejników i wkładu kominowego. Wnioskodawca może uzyskać dofinansowanie zadania w wysokości 80% poniesionych kosztów w kwocie brutto (określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT bądź rachunków), ale nie więcej niż 5 000,00 zł brutto na jeden lokal mieszkalny lub nieruchomość o charakterze mieszkalnym.

Nowy nabór wniosków o udzielenie ww. dotacji na 2020 r. rozpocznie się 2 stycznia 2019 r. i będzie trwał do 31 października 2019 r.

Uchwała w sprawie przyjęcia „Regulaminu udzielania dotacji celowej na dofinansowanie zadań z zakresu ochrony środowiska obejmujących trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie olejowe i odnawialne źródła energii” znajduje się na BIP pod adresem: https://bip.miekinia.pl/Article/get/id,23906.html.

Gmina Miękinia

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 listopad 2018 10:52

Komentarze  

Permalink 0 PVGE
Fotowoltaika - dobór, sprzedaż, montaż, zapraszam tel. 660730720
2018-11-06 22:19 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Wojewoda
Mam nadzieję, że ktoś będzie kontrolował, czy po montażu np kotła gazowego czy olejowego, właściciel nie zostawił sobie w kącie piwnicy kopciucha na węgiel, aby przyoszczędzić jak będzie mu grzanie wychodziło zbyt drogo (lub do palenia śmieci)
2018-11-06 16:02 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Małgorzata
Warunkiem uzyskania dotacji na zmianę systemu ogrzewania w Gminie Miękinia jest trwała likwidacja kotła na paliwo stałe. Właściciel nieruchomości składa oświadczenie o jego likwidacji, a przed wypłatą dotacji każdorazowo przeprowadzane są oględziny, mające na celu potwierdzenie tego faktu.
insp. ds. ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Miękinia
Małgorzata Krawczyk
2018-11-16 11:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież