Wypadek, pożar i dachowanie w Ciechowie

środa, 27 czerwiec 2018 18:21 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Miniony tydzień był dla strażaków z naszego powiatu bardzo pracowity. I nie inaczej zapowiada się obecny, od poniedziałku wpłynęło już kilka zgłoszeń.

 25 czerwca o godzinie 1:30 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego, który wypadł z drogi.

 - Auto wypadło do rowu w miejscowości Lasek w gm. Udanin. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Samochodem podróżowało 5 osób: mężczyzna w wieku 30 lat, dziewczynki w wieku 3 i 6 lat, którym zostało udzielone wsparcie psychiczne, natomiast prawdopodobnie matce, która uskarżała się na duszności i ból w klatce piersiowej oraz dziecku w wieku 10 miesięcy z raną głowy, udzielono pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. Straty oszacowano na około 3.000 złotych - informuje rzecznik prasowy KP PSP Dariusz Domaradzki.

Tego samego dnia o godzinie 11:00 dyspozytor otrzymał zgłoszenie z miejscowości Proszków o pożarze motocykla typu komar, który stał w garażu. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.

- Po dojechaniu na miejsce okazało się, że jest duże zadymienie, a podjęta próba ugaszenia ognia przez właściciela pojazdu za pomocą wody z węzą ogrodowego nie przyniosła skutku.. Strażacy wyłączyli prąd i przystąpili do czynności ugaszania. Pożar powstał prawdopodobnie na skutek prac pożarowo niebezpiecznych. Starty oszacowano na około 8.000 złotych - dodaje Dariusz Domaradzki.

Z kolei o godzinie 17:30 (także 25 czerwca) straż została powiadomiona o pożarze łąki  w miejscowości Lubiatów, gdzie spaliło się około 3 arów traw.

- W działaniach brały udział trzy zastępy jednostek gaśniczych. Na miejscu okazało się, że działka znajduje się w pobliżu lasu, a około 2 arów traw zostało już wypalone. Na miejscu działali również pracownicy lasów państwowych, którzy przeorali pas ziemi, aby nie pozwolić na dalsze rozprzestrzenia się ognia - wyjaśnia rzecznik KP PSP.

Wczoraj pomimo, że grzmoty i błyski nawiedziły nasz powiat, dyżurny średzkiej straży nie odnotował zgłoszeń związanych z burzą. Jednak po ulewnym deszczu nawierzchnie dróg były niebezpieczne o czym przekonała się kierująca samochodem marki Renault Clio. Pojazd 41-letniej kobiety dachował, po czym wpadł do rowu. Zdarzenie miało miejsce około godziny 21:00 w miejscowości Ciechów. - Kobieta opuściła pojazd o własnych siłach - podkreśla D. Domardzki.

W wyniku tego zdarzenia uszkodzony został przód i dach auta oraz pobliskie ogrodzenie przy jednej posesji.

(kb) fot. ak (zdj. ilustracyjne)

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 sierpień 2018 20:20

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież