Wypadki i kolizje (z raportu strażaków)

wtorek, 02 lipiec 2019 17:33 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnich kilku dniach przed weekendem strażacy najczęściej wzywani byli do wypadków i kolizji drogowych.

Zdarzenie na A4

24.06.2019 r. około godziny 09:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch pojazdów na autostradzie A4, na wysokości miejscowości Jarosław.

- Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze względu na znikome zniszczenia pojazdów nie zostały odłączone w nich akumulatory – informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy KP PSP.

Wypadek podczas prac domowych

Tego samego dnia, w godzinach wieczornych, mieszkaniec wsi Krępice podczas prac z użyciem piły mechanicznej ranił sobie stopę.

- Z powodu braku wolnego zespołu ratownictwa medycznego, na miejsce wysłano straż pożarną oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jak twierdził zgłaszający, podczas wypadku doszło do silnego krwotoku. Mężczyzna został przetransportowany LPR do szpitala – mówi Dariusz Domaradzki.

Zderzenie pojazdów

25.06.2019 r. przed godziną 08:00, na drodze numer 5 w miejscowości Osiek, doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych.

Samochodami łącznie podróżowały 4 osoby, w tym dwoje dzieci. Na miejsce wysłano 3 zastępy straży pożarnej. Na poboczu drogi znajdował się samochód osoby marki Nissan, z kolei samochód osobowy marki Volkswagen w przydrożnym rowie. Podróżująca nim osoba uskarżała się na ból prawej ręki.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz wsparciu psychicznym podróżującym dzieciom – informuje rzecznik KP PSP.

Zatrzymanie krążenia

26.06.2019 r. około godziny 15:00, w związku z brakiem wolnego zespołu ratownictwa medycznego, dyżurny KP PSP w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące zatrzymania krążenia u osoby znajdującej się w mieszkaniu przy ul. Kopernika w Środzie Śląskiej. 

- W budynku jednorodzinnym znajdował się poszkodowany mężczyzna oraz jego żona. Wezwani na miejsce strażacy podjęli resuscytację osoby poszkodowanej oraz pomagali przybyłym na miejsce ratownikom medycznym - wyjaśnia rzecznik.

(kb) / fot. OSP Ujazd Górny, zj. ilustracyjne

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację