Wywrócił się motocyklista, zapalił się kombajn...

poniedziałek, 16 lipiec 2018 11:42 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek trzynastego około godziny 14:00 pech spotkał jednego z motocyklistów, który na drodze wojewódzkiej nr 346 pomiędzy miejscowościami Jugowiec, a Kryniczno wywrócił się na plamie oleju.

 

- Na miejsce wysłano jeden zastęp straż pożarnej, który stwierdził, że plama na asfalcie jest "ropopodobna". Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz kałuży przed dalszym rozprzestrzenieniem. Motocyklista nie wymagał pomocy medycznej. Powiadomione Dolnośląskie Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu odmówiły przybycia na miejsce zdarzenia -informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Dariusz Domaradzki.

Piątkowo - sobotnia burza, która przeszła nad gminą Kostomłoty pozostawiła po sobie "ślady". Jeden z kierowców pomiędzy Samborzem, a Kostomłotami, natknął się na konar drzewa, znajdujący się na pasie jezdni.

- Na miejsce wysłano jeden zastęp straży pożarnej. Strażacy  obcięli nadłamaną gałąź i przesunęli na pobocze tym samym odblokowując tor jazdy - raportuje KP PSP w Środzie Śląskiej.

15 lipca godzinie 04:00 do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Wróblowice samochodu osobowego z udziałem motoru (na wysokości stacji paliw).

- Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, które po przyjeździe stwierdziły, że na skutek wypadku samochodu osobowego marki Dacia Logan oraz motoru marki Juanak poszkodowany został motocyklista, którego ratownicy pogotowia ratunkowego zabrali do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz wyznaczeniu objazdu przez stację paliw - informuje Dariusz Domaradzki. 

Niestety, niedziela okazała się najbardziej pracowitym dniem minionego weekendu dla naszych strażaków. 

Około godziny 15:00 doszło do pożaru kombajnu podczas prac na jednym z pół w miejscowości Krępice w gm. Miękinia, gdzie udział w akcji gaśniczej brało udział 7 zastępów straży pożarnej.

- Na miejscu okazało się, że operator maszyny na próżno podjął próbę ugaszania, natomiast właściciel pola przeorał pole w celu uniemożliwieniu dalszego rozprzestrzeniania się ognia na pobliskie uprawy. Strażacy podali 2 prądy wody w celu ugaszenia ognia. W pożarze zniszczeniu uległa komora silnika maszyny oraz młocarnia kombajnu. Przyczyną była prawdopodobnie awaria sprzętu. Straty oszacowano na około 20 tys. zł - podkreśla rzecznik prasowy KP PSP.

Chwilę później wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego, w którym zakleszczone zostały osoby nim podróżujące. Do zdarzenia doszło około godziny 17:30 na drodze pomiędzy miejscowościami Bartoszówek, a Lusina. Samochód marki Mitsubishi wypadł z toru jazdy "lądując" w rowie.

- Dwóch mężczyzn w wieku 40 i 28 lat samodzielnie opuściło pojazd. Poszkodowanymi okazali się obywatele Ukrainy. Działania strażaków polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym i odłączeniu akumulatora - informuje Dariusz Domaradzki.

Dzień ten zakończyło wezwanie o godz. 20:00 do pożaru pola pomiędzy Środą Śląską, a Szczepanowem. Na miejsce wysłano 6 zastępów straży pożarnej. Straży podali 5 prądów wodnych w celu ugaszenia zboża. W pożarze zniszczeniu uległo 20 arów upraw rolnych. 

(kb) fot. ml / OSP Udanin

FB IMG 1531658934575

37230613 909764379208023 9112921395150454784 n

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 lipiec 2018 22:37

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację