XVI Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej

poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:38 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

2 grudnia w hali sportowej SP3 przy ul. Górnej w Środzie Śląskiej, odbyła się XVI edycja corocznego Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Środy Śląskiej.

Organizatorami imprezy z udziałem gminy było Studia Tańca Jabczyńscy. W turnieju udział wzięły pary z całej Polski, a gośćmi specjalnymi byli Mistrzowie Tańca Pole Dance oraz Finaliści Mistrzostw Świata w Pole Dance – Agata Krycińska i Mateusz Śmikiel.

Rundy eliminacyjne dla par dziecięcych i młodzieżowych odbyły się o godz. 10:00 i 13:00. Natomiast w bloku wieczornym prezentowały się pary seniorów, grypa taneczna Ladis i goście specjalni.
Emocji nie brakowało. Wszystkie prezentujące się pary wykazywały ogromne zdolności taneczne i serce do tego co robią. Niemniej jednak trzeba było dokonać wyboru, która z par otrzyma nagrodę specjalną w postaci pucharu Burmistrza Środy Śląskiej. Komisja, w której skład wchodził Burmistrz Adam Ruciński, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Mieczysław Łabatczyk i Wioletta Borkowska zdecydowali, że Puchar Burmistrza zdobyła para z nr. 45 w kategorii senior – Joanna Świerczyńska- Jancik  i Paweł Jancik – tancerze Studia Tańca Krystian Krzemiński.

- Z radością wystąpiliśmy w swojej kategorii tanecznej przy wspaniałej muzyce i w iście mikołajkowej atmosferze. Po ogłoszeniu wyników spotkała nas cudowna niespodzianka i wyróżnienie jakim było otrzymanie Pucharów Burmistrza Środy Śląskiej! Muszę przyznać, że taki zaszczyt spotkał nas po raz pierwszy i przyniósł więcej satysfakcji, radości i wzruszenia niż wcześniej zdobyte medale czy puchary. W naszej kolekcji nie ma równie pięknego i ogromnego trofeum! Cieszymy się ogromnie, że nasz taniec spodobał się Państwu i że wybraliście właśnie nas spośród wielu wspaniałych par tańczących z nami. Środa Śląska będzie zawsze przywoływać miłe wspomnienie i uśmiech na twarzy i mamy nadzieję, że będziemy mogli zatańczyć w tym sympatycznym mieście za rok. Dziękujemy serdecznie Panu Burmistrzowi Adamowi Rucińskiemu oraz członkom Rady Miasta obecnym na Turnieju. Do zobaczenia! –
podsumowała zwycięska para.

Na zakończenie turnieju Studio Tańca Jabczyńscy otrzymało z rąk Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej medal oraz dyplom „Zasłużony dla Gminy Środa Śląska” - W uznaniu wieloletnich wysiłków na rzecz kształtowania dorobku kulturowego, efektownego zarażania młodego pokolenia miłością do muzyki i tańca oraz doceniając inicjatywę i wkład w organizowanie corocznej, już XVI edycji ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Środy Śląskiej nadaje Studiu Tańca Jabczyńscy tytuł Zasłużony dla Gminy Środa Śląska – uzasadnił przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński.

(um)

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:44

Komentarze  

Permalink 0 Anna
Gratulacje dla wszystkich uczestników, szczególne - dla Zwycięzców i uhonorowanych pucharami Pana Burmistrza. Bardzo dziękuję Państwu Jabczyńskim za wkład w organizacja tak pięknego widowiska. Anna Jancik
2018-12-16 08:59 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież