Wydrukuj tę stronę

XVI Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej

poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:38 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

2 grudnia w hali sportowej SP3 przy ul. Górnej w Środzie Śląskiej, odbyła się XVI edycja corocznego Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Środy Śląskiej.

Organizatorami imprezy z udziałem gminy było Studia Tańca Jabczyńscy. W turnieju udział wzięły pary z całej Polski, a gośćmi specjalnymi byli Mistrzowie Tańca Pole Dance oraz Finaliści Mistrzostw Świata w Pole Dance – Agata Krycińska i Mateusz Śmikiel.

Rundy eliminacyjne dla par dziecięcych i młodzieżowych odbyły się o godz. 10:00 i 13:00. Natomiast w bloku wieczornym prezentowały się pary seniorów, grypa taneczna Ladis i goście specjalni.
Emocji nie brakowało. Wszystkie prezentujące się pary wykazywały ogromne zdolności taneczne i serce do tego co robią. Niemniej jednak trzeba było dokonać wyboru, która z par otrzyma nagrodę specjalną w postaci pucharu Burmistrza Środy Śląskiej. Komisja, w której skład wchodził Burmistrz Adam Ruciński, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Mieczysław Łabatczyk i Wioletta Borkowska zdecydowali, że Puchar Burmistrza zdobyła para z nr. 45 w kategorii senior – Joanna Świerczyńska- Jancik  i Paweł Jancik – tancerze Studia Tańca Krystian Krzemiński.

- Z radością wystąpiliśmy w swojej kategorii tanecznej przy wspaniałej muzyce i w iście mikołajkowej atmosferze. Po ogłoszeniu wyników spotkała nas cudowna niespodzianka i wyróżnienie jakim było otrzymanie Pucharów Burmistrza Środy Śląskiej! Muszę przyznać, że taki zaszczyt spotkał nas po raz pierwszy i przyniósł więcej satysfakcji, radości i wzruszenia niż wcześniej zdobyte medale czy puchary. W naszej kolekcji nie ma równie pięknego i ogromnego trofeum! Cieszymy się ogromnie, że nasz taniec spodobał się Państwu i że wybraliście właśnie nas spośród wielu wspaniałych par tańczących z nami. Środa Śląska będzie zawsze przywoływać miłe wspomnienie i uśmiech na twarzy i mamy nadzieję, że będziemy mogli zatańczyć w tym sympatycznym mieście za rok. Dziękujemy serdecznie Panu Burmistrzowi Adamowi Rucińskiemu oraz członkom Rady Miasta obecnym na Turnieju. Do zobaczenia! –
podsumowała zwycięska para.

Na zakończenie turnieju Studio Tańca Jabczyńscy otrzymało z rąk Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej medal oraz dyplom „Zasłużony dla Gminy Środa Śląska” - W uznaniu wieloletnich wysiłków na rzecz kształtowania dorobku kulturowego, efektownego zarażania młodego pokolenia miłością do muzyki i tańca oraz doceniając inicjatywę i wkład w organizowanie corocznej, już XVI edycji ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Środy Śląskiej nadaje Studiu Tańca Jabczyńscy tytuł Zasłużony dla Gminy Środa Śląska – uzasadnił przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński.

(um)