Z kolejnych zawodów nasi karatecy wrócili z medalami

poniedziałek, 18 marzec 2019 12:55 Dział: Sport / nowy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 15-17 marca odbył się Międzynarodowy Turniej Karate "Energa Karate Cup" Grand Prix Tczewa - 2019.

W zawodach w Tczewie wzięło udział 1329 zawodników z 62 klubów oraz 7 państw: Anglii, Finlandii Łotwy, Rosji, Ukrainy, Szwecji i Polski. Turniej ten zaliczany jest  do rankingu Polskiej Unii Karate w naborze do kadry Polski, dlatego był mocno obsadzony i wzięli w nim udział wszyscy najlepsi karatecy z całej Polski.

Średzcy karatecy jak zawsze nie zwiedli. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli 9 medali: 3 złote, 5 srebrnych oraz 1 brązowy.

Dwa złote medale, po raz kolejny, zdobyła Emilia Wysocka w konkurencji kata młodziczek 12-13 lat oraz 13 lat i młodsze Open. Emilka nie miała sobie równych w tych zawodach wygrała 9 walk dwukrotnie pokonując w finałach młodziczek 12-13 lat i 13 lat i młodsze Open, koleżankę z klubu Marysię Kułakowską. Pierwsze miejsce w kata juniorów zdobył Bartłomiej Babiński umacniając się tym samym na pierwszym miejscu w Polsce w Rankingu Polskiej Unii Karate w kategorii junior.

Trzy srebra przypadły Marii Kułakowskiej w kata 11 lat, 12-13 lat i 13 lat i młodsze OPEN. Marysia zafundowała sobie prawdziwy maraton staczając w sumie 12 walk. Troszkę szkoda finału w 11 latkach gdzie przegrała z zawodniczką z Ukrainy, po kontrowersyjnym wyniku 3:2. Drugie miejsce w 13 lat i młodsi Open zajął Kamil Brzeziński, który wygrał 4 walki przegrywając 2:1 finał z zawodnikiem z Łotwy.

Dwa brązowe medale zdobyli - Kamil Brzeziński w kata 11 latków oraz Bartłomiej Babiński w kata drużynowym seniorów.

Kolejne ważne zawody czekające karateków ze Środy Śląskiej, to Międzynarodowy Turniej Harasuto Cup, który odbędzie się na początku kwietnia w Łodzi.