Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Z notatnika miejskiego strażnika

czwartek, 26 lipiec 2018 09:49 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Straż Miejska w Środzie Śląskiej wzywana jest niemal każdego dnia, często interweniuje kilka razy dziennie...

Przedstawimy raport z ub. tygodnia.

Wypalali kable

W środę  18 lipca około godziny 12:00 Funkcjonariusze Straży Miejskiej podjęli działania dotyczące wypalania przewodów w przydomowych piecach w miejscowości Jugowiec.

- Na miejscu okazało się, że dwóch mieszkańców Jugowca paliło w piecu przewodami instalacji elektrycznej. Mężczyźni, którzy przyznali się do czynu zostali wezwani do Komendy Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej w celu złożenia wyjaśnień - informują strażnicy.

Złe warunki zwierząt domowych

Także w minioną środę około godziny 17:00 dyżurny Komendy Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące trzymania zwierząt domowych w złych warunkach.

- Trzymany przez właściciela pies nie miał schronienia przed deszczem oraz wiatrem. Świnka morska również nie była przetrzymywana w odpowiednich wymogach. Znajdowała się w małej klatce na ziemi. Właściciel otrzymał nakaz poprawienia warunków bytowych zwierząt  – czytamy w raporcie.

Kontrola pieca przy ul. Kolejowej

Tego samego dnia o godzinie 20:35 strażnicy otrzymali zgłoszenie  dotyczące zadymienia okolicznego terenu przy ul. Kolejowej w Środzie Śląskiej. Funkcjonariusze SM przeprowadzili kontrolę pomieszczenia, w którym znajdował się piec oraz składowany był węgiel kamienny.

- Kontrola przebiegła bez uwag - podsumowują strażnicy.

Mężczyzna na poboczu

W Czwartek 19 lipca do niebezpiecznej sytuacji doszło na terenie naszego powiatu, w pobliżu miejscowości  Bukówek. Około godziny  13:30 do komendy Straży Miejskiej wpłynęło anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na poboczu drogi prowadzącej do miejscowości.

- Mężczyzna leżący na poboczu uskarżał się na ból w klatce piersiowej oraz brzucha. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który po przybyciu stwierdził, że mężczyzna jest w stanie upojenia alkoholowego, nie wymaga hospitalizacji, jest przytomny w kontakcie. W związku z zagrożeniem, jakie mężczyzna stwarzał dla własnego zdrowia oraz życia także osób trzecich został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskie celem wytrzeźwienia - podsumowują interwencję strażnicy.  

Śnięte ryby

21 lipca dnia Straż Miejska odebrała zgłoszenie o śniętych rybach w  stawie przeciwpożarowym w miejscowości Święte.

- Na miejscu stwierdzono 5 sztuk ryb z brakiem aktywnego życia biologicznego. O zaistniałej sytuacji powiadomione zostało Gminne Centrum Reagowania Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej - czytamy w raporcie.  

Problemy na terenie Ogródka Piwnego

Tego samego dnia około godziny 17:00 dyżurny Komendy Straży Miejskiej został powiadomiony o spożywaniu własnego alkoholu na teranie ogródka piwnego przy pl. Wolności w Środzie Śląskiej.

- Patrol zastał mężczyznę, który był agresywny, używał obraźliwych słów oraz zaatakował jednego z funkcjonariuszy. O zaistniałej sytuacji powiadomiona została Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej - relacjonują strażnicy miejscy.

(kb) fot. sxc.hu / zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany czwartek, 26 lipiec 2018 11:44

Komentarze  

Permalink +7 no
łapać dziadów i zamykać :lol:
2018-07-26 10:22 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież