Z okazji rocznicy kapsuła - dla przyszłych pokoleń

sobota, 10 listopad 2018 16:29 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W ramach obchodów 100-lecia niepodległości nasz powiat zainicjował akcję pn. Średzka Kapsuła Myśli.

11 listopada będziemy obchodzić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W całym kraju odbędzie się wiele uroczystości i realizowanych jest wiele ciekawych projektów. Kilka dni temu powiat zainicjował akcję pn. Średzka Kapsuła Myśli. Pod tą nazwą kryje się kronika, do której mogą wpisywać się mieszkańcy. Kronika już jest dostępna w Starostwie Powiatowym.

Znajdziemy ją na parterze budynku, na stoliku obok Punktu Obsługi Klienta. W niedzielę 11 listopada zostanie wystawiana na rynku podczas uroczystych obchodów. Później trafi do urzędu miejskiego, biblioteki, a także lokalnych szkół.

– Wpisy powinny dotyczyć obchodzonej rocznicy i mogą to być nasze refleksje, a także życzenia i podziękowania m.in. dla naszej społeczności, a także Polski. Może to być również wiersz lub rysunek... inwencja mile widziana. Połączmy się wokół tej inicjatywy! – zachęca na swoim fb starosta Sebastian Burdzy, którego „Życzenia dla Polski” otwierają kronikę. Do kroniki wpisał się też burmistrz Adam Ruciński, a poetka Anna Grodowska podzieliła się swoim wierszem pt. „Polska”.

Kapsuła będzie dostępna do końca grudnia. Później zostanie przekazana do Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej jako pamiątka dla przyszłych pokoleń. Osoby, rodziny i instytucje, które chciałby zostawić po sobie pamiątkowy wpis, a będą mieć kłopot z dotarciem do kroniki, prosimy o kontakt pod nr 71 396 89 17.

(rfp) fot. ers

Ostatnio zmieniany sobota, 10 listopad 2018 16:36

Komentarze  

Permalink +3 Antek
Niech napisze ten tam ze zdjęcia, jak tego dokonał, że przed wojną były w Środzie Śl Neumarkt - dwa szpitale, po wojnie były swa szpitale, a teraz nie ma ani jednego. Niech tylko to napisze - najlepiej złotymi zgłoskami i zakopie - jak najgłębiej, żeby tego nikt nie odnalazł, bo ten kto to odkopie i przeczyta za 100 lat padnie trupem - ze śmiechu, lub ze zgryzoty ( do wyboru )
2018-11-11 20:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 patriota
Bardzo dobry pomysł idę się wpisać. Mam dużo do powiedzenia przyszłym pokoleniom.
2018-11-10 18:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież