Wydrukuj tę stronę

Z okazji rocznicy kapsuła - dla przyszłych pokoleń

sobota, 10 listopad 2018 16:29 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W ramach obchodów 100-lecia niepodległości nasz powiat zainicjował akcję pn. Średzka Kapsuła Myśli.

11 listopada będziemy obchodzić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W całym kraju odbędzie się wiele uroczystości i realizowanych jest wiele ciekawych projektów. Kilka dni temu powiat zainicjował akcję pn. Średzka Kapsuła Myśli. Pod tą nazwą kryje się kronika, do której mogą wpisywać się mieszkańcy. Kronika już jest dostępna w Starostwie Powiatowym.

Znajdziemy ją na parterze budynku, na stoliku obok Punktu Obsługi Klienta. W niedzielę 11 listopada zostanie wystawiana na rynku podczas uroczystych obchodów. Później trafi do urzędu miejskiego, biblioteki, a także lokalnych szkół.

– Wpisy powinny dotyczyć obchodzonej rocznicy i mogą to być nasze refleksje, a także życzenia i podziękowania m.in. dla naszej społeczności, a także Polski. Może to być również wiersz lub rysunek... inwencja mile widziana. Połączmy się wokół tej inicjatywy! – zachęca na swoim fb starosta Sebastian Burdzy, którego „Życzenia dla Polski” otwierają kronikę. Do kroniki wpisał się też burmistrz Adam Ruciński, a poetka Anna Grodowska podzieliła się swoim wierszem pt. „Polska”.

Kapsuła będzie dostępna do końca grudnia. Później zostanie przekazana do Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej jako pamiątka dla przyszłych pokoleń. Osoby, rodziny i instytucje, które chciałby zostawić po sobie pamiątkowy wpis, a będą mieć kłopot z dotarciem do kroniki, prosimy o kontakt pod nr 71 396 89 17.

(rfp) fot. ers

Ostatnio zmieniany sobota, 10 listopad 2018 16:36