Z przyszłymi i obecnymi kierowcami o bezpieczeństwie

czwartek, 20 wrzesień 2018 13:07 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Blisko 100 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Środzie Śl. uczestniczyło w spotkaniu z policjantami w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach pn.: Edward 2018.

Inicjatywie przyświecał jeden cel – dotrzeć do świadomości młodych i przyszłych kierowców, by wsiadając za kierownicę samochodu, mieli na uwadze bezpieczeństwo własne, a także innych uczestników ruchu drogowego.

W związku z Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, obchodzonym 19 września, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej przygotowali dla młodzieży prezentację multimedialną, w której przedstawiono dane statystyczne dotyczące zdarzeń drogowych na terenie powiatu średzkiego, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Uczniowie obejrzeli również film przedstawiający założenia inicjatywy EDWARD oraz „wizji 0” - zero ofiar śmiertelnych na drogach.

Do udziału w projekcie zaproszono funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej młodszego ogniomistrza Sławomira Wilczyńskiego, który w niezwykle ciekawy i przystępny dla młodych osób sposób przedstawił kolejne etapy właściwego postępowania na miejscu zdarzenia wraz z powiadomieniem służb ratunkowych oraz udzielaniem pierwszej pomocy medycznej.

Młodzież uważnie słuchała wykładu, a także aktywnie uczestniczyła w dyskusji. Chętni mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności praktycznych w resuscytacji na fantomie pod profesjonalnym okiem strażaka.

(ms) fot. KPP

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

co to da młodzi za kółkiem szaleją i tego nic nie zmieni do czasu jak się nic nie stanie albo nie dojdzie do tragedii

This comment was minimized by the moderator on the site

Za to "Wąsaci Janusze" co prawko robili za flaszkę w latach 80 dalej jeżdżą na pamięć bez znajomości przepisów. Jak ktoś jeździ trochę szybciej i więcej myśli za kółkiem to odrazu jest "Kurła, patrz jaki wariat pewnie naćpieny jeździ"

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację