Z przyszłymi i obecnymi kierowcami o bezpieczeństwie

czwartek, 20 wrzesień 2018 13:07
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Blisko 100 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Środzie Śl. uczestniczyło w spotkaniu z policjantami w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach pn.: Edward 2018.

Inicjatywie przyświecał jeden cel – dotrzeć do świadomości młodych i przyszłych kierowców, by wsiadając za kierownicę samochodu, mieli na uwadze bezpieczeństwo własne, a także innych uczestników ruchu drogowego.

W związku z Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, obchodzonym 19 września, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej przygotowali dla młodzieży prezentację multimedialną, w której przedstawiono dane statystyczne dotyczące zdarzeń drogowych na terenie powiatu średzkiego, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Uczniowie obejrzeli również film przedstawiający założenia inicjatywy EDWARD oraz „wizji 0” - zero ofiar śmiertelnych na drogach.

Do udziału w projekcie zaproszono funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej młodszego ogniomistrza Sławomira Wilczyńskiego, który w niezwykle ciekawy i przystępny dla młodych osób sposób przedstawił kolejne etapy właściwego postępowania na miejscu zdarzenia wraz z powiadomieniem służb ratunkowych oraz udzielaniem pierwszej pomocy medycznej.

Młodzież uważnie słuchała wykładu, a także aktywnie uczestniczyła w dyskusji. Chętni mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności praktycznych w resuscytacji na fantomie pod profesjonalnym okiem strażaka.

(ms) fot. KPP

Komentarze  

Permalink 0 speed
co to da młodzi za kółkiem szaleją i tego nic nie zmieni do czasu jak się nic nie stanie albo nie dojdzie do tragedii
2018-09-21 09:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Ścigant
Za to "Wąsaci Janusze" co prawko robili za flaszkę w latach 80 dalej jeżdżą na pamięć bez znajomości przepisów. Jak ktoś jeździ trochę szybciej i więcej myśli za kółkiem to odrazu jest "Kurła, patrz jaki wariat pewnie naćpieny jeździ"
2018-09-22 18:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież