Za okradanie infrastruktury kolejowej grozi kara!

piątek, 23 marzec 2018 13:35 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kradzieże elementów infrastruktury kolejowej, a w szczególności sieci trakcyjnej stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa podróżujących.

 

Ryzyko spowodowania zdarzenia w ruchu kolejowym, w którym ktoś może ucierpieć, nie przeszkadza przestępcom, którzy ponad życie i zdrowie innych przedkładają stosunkowo niewielką korzyść materialną.

Właśnie w trosce o bezpieczeństwo podróżujących koleją średzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei dzisiaj w nocy przeprowadzili na terenie powiatu średzkiego działania pn. TRAKCJA. Celem działań było przeciwdziałanie kradzieżom i uszkodzeniom infrastruktury kolejowej, a w szczególności sieci trakcyjnej.

Funkcjonariusze kontrolowali wyznaczone szlaki kolejowe, zwracali uwagę na wszelkie nieprawidłowości, aby tym samym przeciwdziałać wszelkim zdarzeniom mogącym mieć wpływ na zagrożenie bezpieczeństwa, ładu i porządku na obszarze kolejowym. Podczas działań nie ujawniono czynów przestępczych.

Za okradanie i dewastację infrastruktury kolejowej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(ms) fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 00:37

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież