Zabezpieczanie lądowiska i samochód w rowie (raport strażaków)

poniedziałek, 05 listopad 2018 13:39 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W minionym tygodniu strażacy z powiatu średzkiego uczestniczyli m.in. w zabezpieczaniu lądowiska dla LPR i pomagali poszkodowanemu w kolizji drogowej.

 

 

 

 

Zabezpieczanie lądowiska dla LPR

Pierwszego listopada strażacy zabezpieczali miejsce lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Brzezina. Działania strażaków polegały także na oświetleniu miejsca lądowania śmigłowca.

Tego samego dnia strażacy zostali wysłani do pożaru traw oraz pozostałości roślinnych.

Pożar na śmietnisku         

W miniony piątek, drugiego listopada, około godziny 11:00, do KP PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmieci w jedynym z pojemników znajdującym się przy cmentarzu w miejscowości Osiek. Strażacy wykonali rutynowe działania.

Samochód w rowie

Drugiego listopada dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, został powiadomiony o samochodzie w rowie na terenie miasta Środa Śląska.

Jak się okazało auto marki Daewoo Lanos znajdowało się w przydrożnym rowie, w kierunku Ciechowa. Kierowca opuścił samochód o własnych siłach, a pierwszej pomocy medycznej udzielił mu Zespół Ratownictwa Medycznego.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz   instalacji LPG w samochodzie  – informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

(kb) / fot. wk

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 listopad 2018 13:43

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

co wy dacie zaraz na expressie jest ha ha

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację