Zabezpieczanie lądowiska i samochód w rowie (raport strażaków)

poniedziałek, 05 listopad 2018 13:39
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W minionym tygodniu strażacy z powiatu średzkiego uczestniczyli m.in. w zabezpieczaniu lądowiska dla LPR i pomagali poszkodowanemu w kolizji drogowej.

 

 

 

 

Zabezpieczanie lądowiska dla LPR

Pierwszego listopada strażacy zabezpieczali miejsce lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Brzezina. Działania strażaków polegały także na oświetleniu miejsca lądowania śmigłowca.

Tego samego dnia strażacy zostali wysłani do pożaru traw oraz pozostałości roślinnych.

Pożar na śmietnisku         

W miniony piątek, drugiego listopada, około godziny 11:00, do KP PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmieci w jedynym z pojemników znajdującym się przy cmentarzu w miejscowości Osiek. Strażacy wykonali rutynowe działania.

Samochód w rowie

Drugiego listopada dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, został powiadomiony o samochodzie w rowie na terenie miasta Środa Śląska.

Jak się okazało auto marki Daewoo Lanos znajdowało się w przydrożnym rowie, w kierunku Ciechowa. Kierowca opuścił samochód o własnych siłach, a pierwszej pomocy medycznej udzielił mu Zespół Ratownictwa Medycznego.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz   instalacji LPG w samochodzie  – informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

(kb) / fot. wk

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 listopad 2018 13:43

Komentarze  

Permalink +1 oko
co wy dacie zaraz na expressie jest ha ha
2018-11-05 15:16 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież