Zacznij przygodę z harcerstwem. Tutaj nikt się nie nudzi!

piątek, 22 marzec 2019 12:47 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Drodzy Rodzice! Wasze dziecko ma możliwość przynależenia do gromady zuchowej lub drużyny harcerskiej funkcjonującej w szeregach Związku Harcerstwa Polskiego.

To doskonałe miejsce aktywnego rozwoju dzieci. W gromadach i drużynach harcerskich dzieci oraz młodzież przygotowują się do aktywnego, dorosłego życia. 

Harcerska szkoła życia oraz jej system wychowawczy odciska trwały, pozytywny ślad na młodych ludziach i procentuje na całe dorosłe życie. 

Dzieci i młodzież w Związku Harcerstwa Polskiego zajmują się działalnością artystyczną, turystyczną, ekologiczną. Uczą się samodzielności i zaradności oraz współpracy w grupie rówieśników.

Podczas zbiórek harcerze uczą się jak udzielać pierwszej pomocy czy jak bezpiecznie rozpalić ognisko, poszerzają swoją wiedzę o przyrodzie, geografii i historii w ciekawy, inny niż w szkole sposób. W gromadach zuchowych dzieci mogą choć na chwilę stać się policjantem, strażakiem, Indianinem, czy bajkową postacią, dzięki czemu poznają świat dorosłych poprzez zabawę.

Zbiórki dają niepowtarzalną możliwość rozwoju osobistego, a na obozach, rajdach i biwakach dzieci mogą przeżyć mnóstwo przygód, które na pewno zapamiętają do końca życia.

Informacje o terminach i miejscach zbiórek znajdują się na plakatach.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zapraszamy do kontaktu - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     

(mpr)

plakat 2019 01

plakat 2019 02

plakat 2019 03

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

no,z harcerką (...) to ja bym z chęcią rozpoczął przygodę i na pewno bym się nie nudził-pozdrawiam harcerską brać-CZUWAJ!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację