Zakończono przebudowę ulicy 1-go Maja w Malczycach

poniedziałek, 12 sierpień 2019 17:13 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przebudowa ulicy 1-go Maja w Malczycach rozpoczęła się 22 lutego 2019 roku. W ramach przeprowadzonych prac wykonano nową nawierzchnię drogi, chodniki wraz ze zjazdami indywidualnymi oraz miejsca postojowe.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych chodnikiem połączono budynki handlowe w centrum Malczyc z Caritasem oraz ulicami Strażacką i Polną. Zwiększona została także ilość przejść dla pieszych. W miejscu prowizorycznego przystanku autobusowego w okolicach skrzyżowania z ulicą Dworcową powstał bezpieczny peron autobusowy. Rów przebiegający od ulicy Dworcowej do ulicy Polnej został zarurowany, a odpływy kanalizacji deszczowej z pobliskich posesji przyłączone. W okolicy poczty oraz punktów handlowych zwiększono ilość miejsc postojowych dzięki budowie zatok oraz udostępnieniu miejsc postojowych na fragmencie chodnika. Niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania drogi elementem zadania było odnowienie systemu kanalizacji deszczowej poprzez instalację dodatkowych studzienek oraz modernizację będących w fatalnym stanie istniejących wcześniej elementów.

Wykonawcą przebudowy było konsorcjum firm z liderem „Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Tadeusz Ćwik z Wińska. Całkowita wartość inwestycji to 891 363, 90 zł, a dofinansowanie otrzymane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 416 474 zł.

(gmal)

IMG 20190811 192735

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Niestety nie możemy. To nie zasługa wójta. Tak samo dk-94 nie leży w gestii wójta i gminy. Przykro, ale sukces nie gminy tylko Wrocławia.

This comment was minimized by the moderator on the site

Jaki SUKCES??? Spieprzona ulica?

This comment was minimized by the moderator on the site

Żeby sprawa była jasna inwestorem nie była gmina Malczyce bo to drogi powiatowe.

This comment was minimized by the moderator on the site

Żadnego wpływu gmina nie miała? Nie opiniowała tego projektu? Zrobili nam betonowy, niebezpieczny wąski badziew z ulicy z potencjałem a my gminne bidulki tylko nic nie możemy?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację