"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Zatrudnianie cudzoziemców i Krajowy Fundusz Szkoleniowy - spotkanie z pracodawcami

poniedziałek, 03 grudzień 2018 11:52
Oceń ten artykuł
(1 głos)

28 listopada w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne „Dzień dla Pracodawców”, zorganizowane przez starostę średzkiego i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

– Wzmocnienie współpracy między urzędem pracy, a pracodawcami odgrywa kluczową rolę dla rozwoju rynku pracy oraz przeciwdziałaniu bezrobociu. Bezpośrednie spotkanie pozwoli nam lepiej poznać się, a także porozmawiać o problemach i trudnościach – zachęcała do udziału dyrektor PUP, Halina Semegen.

Gości powitał starosta, Krzysztof Szałankiewicz. Spotkanie poprowadziła p. dyrektor PUP. Halina Semegen przedstawiła statystki rynku pracy i zaprosiła do wspólnej konferencji właścicieli firm.  Przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Urzędu Skarbowego, Państwowej Inspekcji, Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz Straży Granicznej, przedstawili m.in. obowiązki związane z zatrudnieniem cudzoziemców. Goście poinformowali pracodawców, na co zwracać szczególną uwagę oraz o terminach, jakie obowiązują.

Przedstawiciel Krajowego Funduszu Szkoleniowego poinformował o procedurach związanych z pozyskiwaniem środków finansowych na szkolenia oraz o tematyce proponowanych szkoleń.  

Frekwencja wśród pracodawców dopisała i oczywiście nie obyło się bez pytań oraz skarg kierowanych do poszczególnych instytucji.

Szczegóły prezentujemy w obszernej relacji wideo.

(kb) / foto. i wideo: kb

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 grudzień 2018 13:06

Komentarze  

Permalink 0 głos ze wsi
Nie rozumiem po co tylu urzędników w tym UP skoro jest tak małe bezrobocie,Ja wolę się ubezpieczyć prywatnie niż korzystać z usług tych "fachowców".
2018-12-05 11:26 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 janek.borowy
szczytem inteligencji dla urzędasów byłoby poinformowanie pracodawców PRZED taką imprezą o jej planach.
chociaż patrząc na to z punktu widzenia urzędasów lepiej żeby nikt nie przyszedł bo mógłby zakłócić święty spokój urzędników ds zbędnych i niepotrzebnych (w środzie bezrobocia nie ma, nie było od 3 lat, i nie będzie przez najbliższe 5lat!)
a że urząd jest zabezpieczeniem socjalnym dla nieróbów to już inna sprawa. bo przecież pójdę, zapiszę się i mam ubezpieczenie.
kiedyś byłem na podobnym spotkaniu w innej gminie. było 3 pracodawców, i 12 urzędników. dwunastu!
2018-12-03 15:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież