Zatrzaśnięte drzwi, nieprzytomny mężczyzna... - Raport straży pożarnej

czwartek, 27 wrzesień 2018 12:20
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W jakich zdarzeniach brali udział w ostatnich dniach strażacy?

Skutki wiatru

25 września w godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zawiadomienie z miejscowości Zakrzyce o drzewie, które stwarza zagrożenie.

- Nad linią średniego napięcia znajdował się przechylony świerk, który stwarzał zagrożenie. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne, które odłączyło napięcie w linii. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu przechylonego drzewa i usunięciu zagrożenia  – wyjaśnia rzecznik prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej, Dariusz Domaradzki.

Zatrzaśnięte drzwi

26 września około godziny 15:15 średzka straż otrzymała zgłoszenie od mieszkanki Malczyc o utrudnionym wejściu do domu.

- Na miejsce wysłano zastęp straży pożarnej, który ustalił, że drzwi do mieszkania są zatrzaśnięte, a kobieta potrzebuje podać leki choremu dziecku, które są w środku. Działania strażaków polegały na wejściu mieszkania przy pomocy drabiny. Strażak dostał się tam przez jedno z otwartych okien i otworzył drzwi od wewnątrz  – informuje rzecznik prasowy KP PSP.

Nieprzytomny mężczyzna

26 września około godziny 10:00 do KPP SP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o nieprzytomnej osobie znajdującej się na pl. Wolności w Środzie Śląskiej.

- Na miejscu ustalono, że na chodniku przy ratuszu leży 50-letni mężczyzna, który był przytomny, jednak kontakt z nim był utrudniony, nie odpowiadał na zadawane pytania. Działania strażaków polegały m.in. na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ułożeniu mężczyzny na desce i zabezpieczeniu jego ciała przed utratą ciepła. Następnie osobę poszkodowaną przekazano ratownikom Zespołu Ratownictwa Medycznego, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia  – wyjaśnia D.  Domaradzki.

(kb) fot. wk / zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież