Zawód strażaka fascynuje od najmłodszych lat

niedziela, 14 październik 2018 18:43 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wszyscy zainteresowani pracą w straży mogli przekonać się, jak wygląda ciężka i odpowiedzialna praca strażaka podczas Dni Otwartych remizy strażackiej OSP Udanin, które odbyły się 13 października.  

Jednostka z Udanina wykazała się sprawną organizacją. Zadbano, aby dzieci nie nudziły się nawet przez chwilę. Ochotnicy potrafili w ciekawy i interesujący sposób, w formie zabaw, przekazać jak najwięcej informacji.

Dzień otwarty w remizie rozpoczęto powitaniem gości.

-Witam serdecznie wszystkich przybyłych gości, cieszę się z tak licznej frekwencji. Witam serdecznie wszystkie dzieci, dla których została zorganizowana dzisiejsza impreza. To właśnie dzisiaj zespół strażaków z naszej jednostki będzie dbał o to, aby podczas zabawy przekazać Wam wiele ważnych informacji. Strażacy przybliżą wam zasady funkcjonowania naszej straży. W dniu dzisiejszym przygotowaliśmy stanowiska, na których zaczerpniecie informacje w danej dziedzinie  – mówił jeden z organizatorów.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko medyczne, dzieci miały okazję przeprowadzić resuscytację na fantomach, wiele osób skorzystało z możliwości poznania zasad pierwszej pomocy. Niewątpliwie wielką frajdą dla najmłodszych była możliwość założenia uniformu strażackiego. 

W celu regeneracji sił do dalszej nauki przez zabawę wszyscy zostali poczęstowani grochówką. Na  uczestników imprezy czekały również dania z grilla oraz słodkości.

Kolejnym punktem programu był pokaz ratownictwa drogowego.  Po pokazowej wersji wypadku drogowego odbyły się jeszcze pokazy pobierania wody.

Na zakończenie na gości czekał tort.

Trzeba przyznać, że jak zawsze fani straży nie zawiedli, a strażacy uświadomili uczestnikom, jak ważna i odpowiedzialna jest ich służba.

(kb) fot. kb

Komentarze  

Permalink 0 gerwazy
Ale później zmienia zdanie odnośnie zawodu policjanta i zostaje tylko wybór strażaka :)
2018-10-17 16:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 bolek
rozważam wstąpienie do tej OSP dziewczyny mają ładne :P
2018-10-14 20:45 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 strażak sam
tak tak strażakiem policjantem niemal każdy młody człowiek chce być ale później ...........
2018-10-14 19:19 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież