Zawody strażackie "Na wesoło"

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 16:23 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wczoraj w miejscowości Lusina w gminie Udanin odbyły się zawody strażackie "Na wesoło". 

W imprezie udział wzięły jednostki OSP Gościsław, OSP Lutynia, OSP Jarosław wspólnie z OSP Ujazd Dolny, OSP Miękinia wspólnie z OSP Głoska, OSP Goczałków i OSP Lusina.

Mistrzami w poszczególnych konkurencjach okazali się:

- "Szybki strażak" - OSP Lutynia

- "Powalone drzewo" - OSP Gościsław
- "Ratownictwo techniczne" - OSP Jarosław/OSP Ujazd Dolny
- "Gaszenie pożaru" - OSP Miękinia/OSP Głoska
- "Strażackie kręgla" - OSP Goczałków
- "Środki pianotwórcze" - OSP Lusina

Do najodważniejszych i spragnionych napoi czekała gra "statki" w wersji dla dorosłych. Ciekawe kto pierwszy "utonął" podczas tej konkurencji? 

Natomiast w kwalifikacji ogólnej I miejsce zajęły reprezentacje OSP Miękinia oraz OSP Głoska, II zaszczytnym miejscem cieszyli się strażacy z OSP Jarosław wraz z OSP Ujazd Dolny. Na podium udało się jeszcze stanąć strażakom z OSP Lutynia. 

Statuetki i puchar ufundowany przez OSP Lusina wręczyli:
prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Środzie Śląskiej - dh Leszek Gawliński, wójt gminy Udanin - Teresa Olkiewicz, wójt gminy Miękinia - Jan Marian Grzegorczyn, wicestarosta powiatu średzkiego - Grzegorz Pierzchalski, wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Udaninie - dh Marek Mytych, prezes OSP Lusina - Piotr Szajda.

Organizator Bogdan Wilczak, wiceprezes OSP Lusina dziękuje serdecznie wszystkim za przybycie i wspólną zabawę!

(kb) fot. kb

Komentarze  

Permalink +1 Romeczek
Pomysł pierwsza klasa i oby więcej takich akcji. Zawsze miło poczytać że ktoś ma pomysł i chęci na realizację. Może sąsiednie gminy podłapią pomysł?
2018-09-04 19:10 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 SAM
to są chyba nafajniejsze zawody w powiecie - gartulacje za pomysł
2018-09-04 09:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież