Zawyją syreny w mieście

wtorek, 31 lipiec 2018 16:32 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W związku z treningiem systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa dolnośląskiego, w dniu 1 sierpnia 2018 r. (środa) na terenie miasta i gminy Środa Śląska uruchomiony zostanie akustyczny podsystem ostrzegania.

O godzinie 17.00 wyemitowany zostanie sygnał „ogłoszenie alarmu”. Celem treningu będzie między innymi sprawdzenie sprawności akustycznego systemu alarmowania ludności – syreny elektronicznej znajdującej się na średzkim ratuszu.

Sygnał uruchamiający syreny elektroniczne wyemitowany zostanie z Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Wyemitowanie sygnału akustycznego w czasie trwania treningu będzie jednocześnie upamiętniało 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Gminne Centrum Reagowania w Środzie Śląskiej
inspektor Leszek Liberek

Komentarze  

Permalink +2 Maniek
Zatrzymamy się na chwilę i oddajemy Hołd Wszystkim Walczącym Za Wolną Polskę.
2018-07-31 22:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Barbara
I bardzo dobrze że przy okazji ćwiczeń będzie okazja aby upamiętnić Powstanie Warszawskie. Każda okazja która daje możliwość przypomnienia o poświęceniu tych ludzi dla ojczyzny jest wskazana. Oby pamięć o ich czynach nie została zapomniana i budziła w nas poczucie dumy.
2018-07-31 20:30 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 Tak bardzo prawdziwe
Ten dzień nie był zwyczajny, choć z pozoru taki sam jak każdy inny,
niepokojąco spokojnie, młodzi ludzie tacy sami jak my,
pragnący żyć, duszne sierpniowe popołudnie,
siedemnasta minut pięć, swe żniwo bez litości zbiera śmierć,
tak po prostu.”


W 1974 roku w zaleceniach dla cenzorów Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk zakazał publikowania jakichkolwiek informacji dotyczących upamiętnienia, a nawet publikacji nekrologów w prasie.
2018-07-31 18:33 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież