Zebranie ws. budowy Dino i świetlicy w Mazurowicach

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 16:07 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wójt Gminy Malczyce Piotr Frankowski zaprasza mieszkańców Mazurowic na spotkanie, którego tematem będą sprawy związane z budową sklepu Dino oraz nowej świetlicy wiejskiej w miejscowości Mazurowice.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 6.09.2018 roku o godz. 19:00 w świetlicy w Mazurowicach.

(gmal) fot. Dino

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink 0 Grażek
Obie inwestycje są nam potrzebne w tej okolicy więc oby szybko ruszyć z tematami. Wolę wspierać swoimi pieniędzmi takie Dino niż zagraniczne sieci.
2018-09-06 08:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Romeczek
I jedno i drugie są potrzebne w naszym regionie więc oby spotkanie przebiegło owocnie. Ponadto te inwestycje ułatwią życie mieszkańców.
2018-09-04 19:19 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 ok
i bardzo dobrze niech ten wiejski strup zniknie i nie straszy już
2018-09-04 12:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 Tesla
Jak najbardziej za budową. Przyda się sklep, najbliższy jest w Malczycach. Kolejki jak z Tatr po sam Hel, więc trochę by odciążył Malczyce. Podobnie w Środzie Śląskiej czy Lubiążu można szybko zrobić zakupy. Tylko niestety 10 km dalej a z świetlicy i tak dzieci nie korzystają bo większość siedzi przed pc w domu. Dino póki co jest Polskie także niech się rozrastają i robią konkurencję zagranicznym spółkom. Sieć dyskontowa do 2020 r. ma wzrosnąć z 700 punktów do 1 200. Wszędzie budują nowe, więc czemu nie w Mazurowicach ? Praktycznie sklep pod nosem = oszczędność na paliwie i czasie :)
2018-09-03 21:07 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 Piotr
Dlatego popieram obie inwestycje rękoma i nogami :lol: Wspieraj swoje, to co polskie i krajowe a nie zagraniczny kapitał. Jakoś niemiec czy holender będzie bronił swoich krajowych producentów za wszelką cenę tylko my pozwalamy włazić tu obcym!
2018-09-04 21:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 K2-7500
Gówno,,,, a nie Polskie, nie wiesz co piszesz, sprawdź, potem siej propagandę, jak mnie wkur...ją tacy naiwniacy, zobacz, kto ma większościowy pakiet własnościowy, zobacz co w dino się sprzedaje, jakie produkty, i dowiedz się, w jaki sposób można dostać się na półkę w dino ze swoim towarem, naszym Polskim. Prostym ludziom zawsze można gówno wcisnąć, a będą mówić że to maliny, nasze, POLSKIE.
2018-09-05 09:48 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 nie jestem robotemi
Ile razy wypadłeś z wózka czy łóżeczka? Chyba o jeden raz za dużo! Dlatego napisz swoje wypociny jeszcze raz ale jak kulturalny człowiek...
2018-09-05 10:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 zdziwiony
na takiej wichurze Dino ? dajcie ludzie spokój co to już sie dzieje
2018-09-03 16:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Adam
A byłeś ty kiedyś w Dino w Malczycach? Mazurowice jak najbardziej odciąży to Malczyce.
2018-09-03 17:03 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Ula
Co takiego dziwnego że w tych czasach sklep na wsi.zdziwiony jesteś he A pomyślałaś o ludziach starszych jaka to dla nich będzie wygoda
2018-09-03 21:11 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Wiktor
Sieć Dino akurat ma ciekawą koncepcję rozwoju bo stara się pojawić w mniejszych miejscowościach i ugruntować swoją pozycję. Nie dość że to rodzima firma to na ciężkim rynku opanowanym przez zagraniczny kapitał jakoś sobie radzi. Wspieraj swojego a nie zagraniczną pijawkę!
2018-09-04 22:04 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Tesla
Nie wiem czy wiesz ale strategia "Dino" w odróżnieniu od "Biedronki" polega na podboju głównie małych miasteczek i wiosek. "Biedronka" stawia na większe aglomeracje. Także lokalizacja jest ciekawa :)
2018-09-03 21:16 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Wojewoda
Ale same Mazurowice, niczego im nie ujmując to raczej nie metropolia, tylko dość mała wioska.

Ja rozumiem Malczyce, Ciechów, może Kostomłoty, Rakoszyce, Szczepanów, Udanin, nawet Ujazd Górny (podobno mają tam budować) ale Mazurowice to jakieś 2km od Malczyc. Utrzymają się? (do tego droga dwupasmowa przez wioskę co utrudnia zjazd i wyjazd z takiego sklepu, przykładem jest zajazd Rozłogi)
2018-09-04 19:27 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 Wiesiek
No i tu w interesie Malczyc jest ułatwić w miarę możliwości wejście sieci Dino na miejscowy rynek. Naprawdę jak się chce to się da wiele rzeczy załatwić.
2018-09-04 22:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Tesla
Tak zgadza się, można rzec "dziura zabita dechami" ale położona bezpośrednio przy Dk94 co może latem generować dodatkowe zyski, lepiej kupować w sklepie niż stacji paliw. W ciągu roku dużo osób pracujących na strefie w Komornikach a mieszkających w kierunku Prochowic zakupy może zrobić po drodze zamiast stać 10-15 min. zjeżdżając do ŚŚ aby nast. stać w kolejne 10-15 min. np. w Biedronce. Kawice mogą uderzać do Biedronki w Prochowicach a tak bliżej = oszczędność na czasie. Lasowice nie każdy ma auto, nie każdemu będzie się chciało męczyć do Malczyc. W obie strony ok. 4 km jak nie masz formy dużo. Jedynie mikro sklepy padną na amen ale to raczej nieuniknione sys. podatkowy itd... nie bardzo sprzyja. Na tym poniekąd polega podbieranie klientów głównie zagranicznym spółkom bo mikro i tak się nie liczy. Ludzie jeżdżą do miasta bo taniej ale to się zmienia. Natomiast w rozłodze były absurdalne ceny, wjazdu nie ma co porównywać. Tirami jakoś dają wykręcać w ekstremalnie ciasnych, niekiedy zawiłych miejscach także osobówką nie powinno być problemu. Chyba że, ktoś nie potrafi jeździć :)
2018-09-05 00:36 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Wojewoda
Ok, rozumiem, ale dla mnie to w sumie kiełbasa wyborcza wójta.

Znaczy się car (wójt) chciał, ale źli bojarzy (radni i sołtys) nie pozwolili. I tak pewnie z tego nic nie wypali, bo po wyborach, ktokolwiek będzie włodarzem gminy, zamknie ten temat.

Nie wiem jaka jest strategia grupy DINO, ale raczej nie budowanie sklepów co 2 km i to w wiosce gdzie jest oficjalnie 371 osób a pewnie jest mniej. W powiecie jest multum większych miejscowości bez DINO czy innego większego sklepu w promieniu kilku kilometrów i to raczej tam powstanie jakiś market. Moje typy wymieniłem wcześniej.

Znam gminę Malczyce, choć w niej nie mieszkam. Dla mnie to marazm i zastój. Ta gmina jest zbyt mała, nie ma praktycznie przemysłu czy usług, stąd jest biedna. Koło się zamyka. Inni (Środa Śląska, Miękinia, Kąty Wrocławskie) nie spali, a tutaj dalej drzemią i marzą o potędze.
2018-09-10 20:50 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież