„Zero tolerancji dla źle parkujących”. Podsumowanie akcji

poniedziałek, 26 listopad 2018 14:25 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przez dwa dni na teranie naszego miasta oraz gminy, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Środzie, zwracali szczególną uwagę na źle zaparkowane pojazdy. Działania dotyczyły akcji pn. „Zero tolerancji dla źle parkujących”.

W Środzie Śląskiej głównym problemem jest brak miejsc parkingowym, ludzie często z braku możliwości zaparkowania samochodu jak najbliżej docelowego miejsca, stawiają pojazdy w miejscach niedozwolonych, tym samym łamiąc przepisy oraz utrudniając poruszanie się innym uczestnikom ruchu drogowego.

- Kierowcy, pozostawiając samochody po obu stronach jezdni, w bramach wjazdowych, w miejscach do tego nie przeznaczonych, często nie zdają sobie sprawy z utrudnień jakie wywołują na drogach – mówi Gustaw Dobosz, komendant SM.  

Jak przedstawiają się statystki akcji?

- W ramach trwającej w dniach 22-23.11.2018 r. akcji „Zero tolerancji dla źle parkujących” Strażnicy Miejscy wystawili 15 zawiadomień komunikacyjnych. W związku z powyższym w trzech przypadkach nałożono grzywnę w drodze mandatu karnego, pozostałe sprawy są w toku postępowania – wyjaśniają funkcjonariusze Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.

(kb) fot. Wime / zdj. ilustracyjne

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

nie ma na to rady trzeba albo wybudować parkingi naziemne albo kłopotu sie nie pozbędziecie

This comment was minimized by the moderator on the site

dla mnie bledem w srodzie sa te dni handlowe wtedy sie dzieje masakra bo targ otwarty.... mieszkalem w duzo mniejszym miescie i targ byl codziennoscia i nie ma szalu..... i miasto zyskuje na zarobku z placu ;-) ;-) ;-)

This comment was minimized by the moderator on the site

Temat jak zawsze na czasie. Pozdrawiam pana który uniemożliwił mi dziś skutecznie wyjazd z bramy -a niech go! Spóźniłem się do pracy pół godziny!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację