Zielono mi nie będzie! (list do redakcji)

wtorek, 11 grudzień 2018 12:22 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W październiku na ul. Przy Polance (dawne boisko "na Meprozecie") rozpoczęto prace budowlane. Teren ten został sprzedany w zeszłym roku przez gminę.

Czy przedstawiciele Urzędu byliby tak uprzejmy i podzielili się z mieszkańcami informacją na temat planowanej w tym miejscu inwestycji? Czy ostatnie "dzikie" i zielone miejsce w Środzie Śl. zostanie zamienione na kolejną betonową eksklawę? Czy inwestycja nie zagraża dzikim zwierzętom, które na tym terenie zamieszkują (np. sarny, dziki, bobry, kuropatwy)? Czy piękne, stare dęby nie zostaną uszkodzone lub w najgorszych okolicznościach wycięte przez inwestora?

Mieszkańcy

Od redakcji. Na Państwa prośbę przekazaliśmy treść listu pracownikom Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

- W odpowiedzi na Państwa maila uprzejmie informuję, że nieruchomość położona na terenie dawnego boiska "Meprozet" została sprzedana przez Gminę w ubiegłym roku Deweloperowi, który planuje na nieruchomości wybudować osiedle budynków wielolokalowych mieszkalno-usługowych. Państwa e-mail przekazuję do wydziału merytorycznego, który wypowie się w zakresie istniejącego drzewostanu i jego przyszłości.

Z poważaniem

Krystian Kopka

zastępca kierownika w wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Architektury

- Inwestycja budowy osiedla mieszkaniowego wielorodzinnego realizowana jest zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Firma otrzymała decyzję - zezwolenie na usunięcie drzew, uzależnioną od zastąpienia usuniętych drzew innymi drzewami, przedkładając projekt zagospodarowania zieleni działki nr 44/1. Nie
dotyczy to starego drzewostanu z gat. dąb szypułkowy, rosnącego wzdłuż cieku wodnego, który zostanie zachowany
- informuje kierownik Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa, Joanna Kozak.

(red)

IMG 5116

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 grudzień 2018 16:02

Komentarze  

Permalink +5 Ryan
Po cichutku, za drobne znajomemu, następna super działka poszła!
2018-12-11 21:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +8 Jan
Środa śląska. To już nie jest te spokojne miasteczko co 10 lat temu korki jak w leśnicy ludzi w marketach jak mrówek i jeszcze bywam czasami w b.dolnym jest tam spokojne życie brak tego chaosu.
2018-12-11 19:24 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 mieszkaniec
to jest jakaś paranoja. W Środzie Śl. prawie już nie ma drzew, które nadają się do tego żeby niwelować skutki zanieczyszczania powietrza przez spaliny wszelkiego rodzaju. Z rynku zniknęło jedyne drzewo mające jakąś koronę .Park w mieście błaga o litość, ale nikogo to nie interesuje, że jest w nim coraz marniej, jeśli chodzi o drzewostan i duże krzewy. Wydaje się pozwolenia na wycinanie drzew zdrowych i dużych, żeby nie utrudniać życia deweloperowi, który zniszczy drzewostan, zarobi na drewnie z wyciętych drzew, a w zamian mieszkańcy przyszłego osiedla otrzymają alejkę z patykami nazywanymi drzewkami, które swoją rolę zaczną spełniać jak dobrze pójdzie za 30 lat.
2018-12-11 14:11 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -6 Zbyszko z Popaprańca
Paranoje to się leczy nie wiem czy wiesz. Więc proponuje lecieć czym prędzej do lekarza tego od główki.
Jedno drzewo w rynku nie zapewni ci świeżego powietrza, a już na pewno nie zniweluje tego syfu który fruwa w zimie z kominów. Musieliby zasadzić całą dżunglę wielkości 15 boisk żebyś mógł kichnąć pare razy na dzień mniej, niż dziś.
W szkole się nie uważało ?
Nie chciało się nosić teczki, trzeba dźwigać woreczki, co? Ekolog sie znalazł - patrzcie go
2018-12-11 15:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 K2-7500
Cytuję Zbyszko z Popaprańca:
Paranoje to się leczy nie wiem czy wiesz. Więc proponuje lecieć czym prędzej do lekarza tego od główki.
Jedno drzewo w rynku nie zapewni ci świeżego powietrza, a już na pewno nie zniweluje tego syfu który fruwa w zimie z kominów. Musieliby zasadzić całą dżunglę wielkości 15 boisk żebyś mógł kichnąć pare razy na dzień mniej, niż dziś.
W szkole się nie uważało ?
Nie chciało się nosić teczki, trzeba dźwigać woreczki, co? Ekolog sie znalazł - patrzcie go


Moim zdaniem, woreczki to chyba ty dźwigasz, do szkoły nie chodziłeś, palisz śmieci w piecu, i nie masz pojęcia o ekologi, jeżeli ktoś pisze na forum że jedno drzewo nic nie zmienia, to jest tępakiem, z workiem przyrośniętym do pleców. PRZECZYTAJ I ZAPAMIĘTAJ DZBANIE "Jeden duży buk produkuje tyle tlenu, co mniej więcej tysiąc siedemset 10-letnich, małych buków. To właśnie duże drzewa (wszystkie odmiany) tak naprawdę są potrzebne w miastach, a nie ich małe sadzonki".
2018-12-12 07:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -9 Krzysiek
Cytuję mieszkaniec:
to jest jakaś paranoja. W Środzie Śl. prawie już nie ma drzew, które nadają się do tego żeby niwelować skutki zanieczyszczania powietrza przez spaliny wszelkiego rodzaju. Z rynku zniknęło jedyne drzewo mające jakąś koronę .Park w mieście błaga o litość, ale nikogo to nie interesuje, że jest w nim coraz marniej, jeśli chodzi o drzewostan i duże krzewy. Wydaje się pozwolenia na wycinanie drzew zdrowych i dużych, żeby nie utrudniać życia deweloperowi, który zniszczy drzewostan, zarobi na drewnie z wyciętych drzew, a w zamian mieszkańcy przyszłego osiedla otrzymają alejkę z patykami nazywanymi drzewkami, które swoją rolę zaczną spełniać jak dobrze


pójdzie za 30 lat.


Mieszkańcu jak ci nie pasuje to się wyprowadź
2018-12-11 16:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 marek
spoko zwierzęta sobie poradzą drzewa urosną a mieszkania sa potrzebne
2018-12-11 13:29 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 ja
ciekawe.... bardzo ciekawe...
2018-12-11 13:07 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież