Złodzieje przyłapani na gorącym uczynku

wtorek, 02 październik 2018 17:33
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn w związku z kradzieżą złomu. Wpadli, gdy z „fantami” opuszczali teren nieczynnego zakładu produkcyjnego na terenie powiatu średzkiego.

 - Średzcy policjanci otrzymali informację o podejrzanym samochodzie zaparkowanym w pobliżu nieczynnego zakładu produkcyjnego. Po krótkiej obserwacji zauważyli, jak dwóch mężczyzn opuszcza teren zakładu i kieruje się do zaparkowanego pojazdu, w którym siedziała trzecia osoba, a  tuż obok stał wózek wypełniony metalowymi elementami konstrukcyjnymi i miedzianym kablem – wyjaśnia asp. sztab. Marta Stefanowska rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Zdaniem policjantki mężczyźni w wieku 28, 33 i 35 (mieszkańcy Legnicy), lat nie potrafili w logiczny sposób wytłumaczyć funkcjonariuszom, co robią w tym miejscu i jak weszli w posiadanie złomu. Zmieniali wersje, by ostatecznie przyznać się do kradzieży metalowych elementów wraz z wózkiem.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili całej trójce łącznie 3 zarzuty. Jak się bowiem okazało, mężczyźni kilka razy wchodzili na teren zakładu skąd kradli metalowe elementy, które następnie sprzedawali w skupie złomu. W sumie śledczy udowodnili zatrzymanym kradzież blisko 2 ton złomu o wartości ponad 7 tysięcy złotych - podkreśla policjantka.

Wszyscy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Przypominamy, że przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(red) fot. zdj. ilustracyjne

 

Komentarze  

Permalink +2 trik
a który to opuszczony zakład?? Może ten złom nikomu już nie potrzebny a chłopaki się przysłużyli i posprzątali ;-)
2018-10-02 22:59 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież