Zmarł Leonard Leszek Rosenbeiger

piątek, 20 lipiec 2018 18:34
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W wieku 82 lat 20 lipca br. zmarł Leonard Leszek Rosenbeiger – wieloletni społecznik, zaangażowany w życie lokalnej społeczności Środy Śląskiej i całej Ziemi Średzkiej.

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Leonarda Rosenbeigera. To był wyjątkowy człowiek, dla którego miłość do Boga, Ojczyzny i lokalnej społeczności stanowiły wielką wartość. Przez lata, nie zważając na zmęczenie i chorobę, stał na czele średzkiego Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Zapamiętamy go jako wielce oddanego społecznika i życzliwego człowieka, działającego na rzecz mieszkańców, pamięci o historii i rozwoju kultury

Śp. Leonard Rosenbeiger był wieloletnim Przewodniczącym Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Środzie Śląskiej, m.in. dzięki jego staraniom i bardzo dobrym relacjom z władzami miasta i gminy Środa Śląska członkowie związku regularnie uczestniczyli w licznych wyjazdach i wycieczkach wspieranych przez Gminę Środa Śląska.

Od 1956 r. był członkiem chóru parafialnego przy parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej, pełnił również funkcję prezesa chóru, a w latach 1983-2002 występował w "Misteriach Męki Pańskiej” przygotowywanych przez chór. Był ojcem siódemki dzieci, poetą, działaczem społecznym, bardzo dobrym człowiekiem.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

Pogrzeb śp. Leonarda odbędzie się we wtorek, 24 lipca br. o godz. 14:00 na Cmentarzu Komunalnym w Środzie Śląskiej.

Niech spoczywa w pokoju.

Adam Ruciński - Burmistrz Środy Śląskiej

Kazimierz Grabowiecki - Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej wraz z Radnymi

 /fot. Fundacja Ważka/

 

Ostatnio zmieniany piątek, 20 lipiec 2018 18:46

Komentarze  

Permalink +11 Adam
bardzo smutna wiadomość, miałem okazję znać osobiście Tego Pana wspaniały człowiek! Wyrazy współczucia dla najbliższych
2018-07-22 12:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +11 Magdalena
Wyrazy wspolczucia.
2018-07-22 08:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -20 Sadyk
Nieznam Gostka a pochodze ze rody
2018-07-21 12:28 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -6 Średzianin
Ty Analfabeto bez wychowania , Gostkiem to jest twój stary a to był bardzo mądry człowiek , który wiele w swoim życiu, więc pisząc te słowa jest pan wyrzutkiem społeczeństwa średzkiego i niech pan Wy*******a z tej miejscowości
2018-07-21 17:39 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +16 Renata
wyrazy współczucia dla rodziny
2018-07-21 09:47 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +28 Bogdan
Jego rola Judasza w Misterium Męki Pańskiej....Mistrzostwo - wielu aktorów by tak nie zagrało jak on.
2018-07-20 18:55 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +23 Anna
szczere kondolencje
2018-07-20 19:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież