Zwycięzcy odjechali z urzędu rowerami

czwartek, 29 marzec 2018 12:25 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie PZSP nr 2 zajęli najwyższe miejsca w powiatowych eliminacjach konkursu wiedzy pożarniczej w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. I miejsce i rower zdobyła Karolina Garbera.

 

Uczniowie mieli 40 minut na rozwiązanie testu z 40 pytaniami. Pytania dotyczyły znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i innych zagrożeń, a także historii straży. Najlepiej z tą tematyką poradzili sobie uczniowie PZSP nr 2.

I miejsce – Karolina Garbera, 30 pkt.

II miejsce – Damian Michajluk, 29 pkt.

III miejsce – Daria Dragun, 26 pkt.

– Serdecznie gratuluję wam waszej wiedzy. Myślę, że wielu z obecnych tu dorosłych osób miałoby problem z testem, który rozwiązywaliście. Miło mi, że naszym rowerem będzie jeździć dziewczyna i to bardzo zdolna – mówił starosta Sebastian Burdzy na oficjalnym ogłoszeniu wyników.

Tydzień wcześniej odbył się finał powiatowy dla młodszych uczniów. Jego uczestnicy również mieli 40 pytań, a na najlepszych czekały rowery ufundowane przez Urząd Miejski w Środzie Śląskiej i Nadleśnictwo Miękinia. Zwycięzcy tego etapu:

Kategoria SP kl. I – VI:

I miejsce – Maria Kułakowska, Środa Śląska, 28 pkt.

II –   Paweł Chabraszewski, Środa Śląska, 27 pkt.

III – Joanna Staniowska, Środa Śląska, 25 pkt.

Kategoria kl. VIII SP + gimnazja:

I miejsce – Kacper, Kornalski, Pisarzowice, 27 pkt.

II – Oliwia Bąkowska, Szczepanów, 24 pkt.

III – Marta Gacek, Środa Śląska, 23 pkt.

Dyplomy i nagrody wręczyli przedstawiciele lokalnych władz, komendy powiatowej PSP oraz zarządu powiatowego związku OSP.

Trzymamy kciuki za trzy reprezentacje naszego powiatu, które 24 kwietnia we Wrocławiu wezmą udział w etapie wojewódzkim.

(rfp) fot. ers

konkurs powiatowy

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 04:32

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież