Klasyk Pamięci w Środzie Śląskiej (transmisja na żywo)

Klasyk Pamięci w Środzie Śląskiej (transmisja na żywo)

Trwa VIII Klasyk Pamięci pod patronatem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, którego organizatorem jest Fundacja Rycerze Rolanda z Juszczyna.

HMT IV Bieg o Skarb Średzki (transmisja na żywo)

HMT IV Bieg o Skarb Średzki (transmisja na żywo)

Rozpoczęła się największa impreza sportowa w Środzie Śląskiej. Jak zawsze atrakcji i emocji nie zabraknie.

17 października 2019 roku (czwartek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Środzie Śląskiej (woj. dolnośląskie), gdzie o godz. 16.15 spotka się z mieszkańcami (plac Wolności).

14 października – Dniem Edukacji Narodowej

poniedziałek, 14 październik 2019 08:05

Życzenia składają władze Gminy Środa Śląska.

Sukces Krzyśka Gałysy ze Szczepanowa

sobota, 12 październik 2019 11:28

Barwo Ty – Krzysiek Gałysa! Dzięki Tobie jesteśmy w pierwszej 16 Polski w beatboxie.

Nasi strażacy, jak wiemy, mają "ręce pełne roboty". Nie inaczej było w ostatnim czasie. Oto niektóre z ich  działań.

Znany polski pisarz odwiedził Malczyce

piątek, 11 październik 2019 22:44

W środę, 2 października Szkołę Podstawową im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach odwiedził Stanisław Srokowski - znany polski pisarz, poeta oraz prozaik.

„Noc Bibliotek” to ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W bibliotekach w całej Polsce na czytelników czekały specjalne wydarzenia - niecodzienne spotkania z literaturą i jej "gwiazdami".

Święto Edukacji Narodowej w Gminie Udanin

piątek, 11 październik 2019 21:36

14 października to Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany Dniem Nauczyciela, który w Szkołach Podstawowych Gminy Udanin obchodzony był już dziś.

Małgorzata Pauka ze Środy Śląskiej była uczestniczką IX edycji programu telewizyjnego The Voice of Poland, z którego niestety "odpadła" w półfinałach.  – Udział w programie ułatwił mi realizację moich muzycznych marzeń. Poznałam ludzi, z którymi mogę wspólnie pracować nad swoim autorskim materiałem. Coraz częściej pracuję też w studiu, w którym nagrywam chórki do piosenek moich przyjaciół z programu – podsumowuje Gosia. Jak zmieniło się jej życie po udziale w programie?

Najważniejsze inwestycje gminy Miękinia

piątek, 11 październik 2019 14:07

Przebudowa dróg, uzbrojenie strefy aktywności gospodarczej, zbiorniki małej retencji oraz budowa świetlicy wiejskiej w Wilkszynie to największe inwestycje realizowane w 2019 r. z udziałem środków zewnętrznych w gminie Miękinia.

Jechali pijani - zatrzymali ich średzcy policjanci

piątek, 11 październik 2019 13:45

- Średzcy policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, zbagatelizowali zakazy sądowe, przekroczyli dozwoloną prędkość oraz kierowali pojazdem mechanicznym lub jechali rowerem pod wpływem alkoholu - informuje asp. szt. Marta Stefanowska.

Dojedź ŚKP na wybory

piątek, 11 październik 2019 13:07

Informujemy, iż Średzka Komunikacja Publiczna bezpłatnie umożliwi dotarcie do lokali wyborczych. 

W dniach  05-06.10.2019 r. średzcy karatecy, podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza, wzięli udział w 21 Euro Grand Prix Czech w Pilznie.

- Wszyscy jesteście zwycięzcami i wszyscy otrzymacie nagrody, m.in. książki z autobiografią Ryszarda Szurkowskiego. Za każdy egzemplarz zostanie przekazane 10 zł na rehabilitację tego wspaniałego sportowca - mówił Dariusz Maciejewski, organizator wyścigu kolarskiego Klasyk Pamięci, który odbył się 6 października w Środzie Śląskiej.

Na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej 8 października odbył się Powiatowy Turniej Mini Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych.

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko podinspektora ds. utrzymania infrastruktury i inwestycji drogowych w Wydziale Inwestycji Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zakończył kolejny konkurs na utworzenie nowych żłobków i miejsc w istniejących już placówkach na Dolnym Śląsku. W środę, 9 października beneficjenci z Dolnego Śląska wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, które odbyło się we Wrocławiu.

Spotkanie Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Udaninie

czwartek, 10 październik 2019 14:37

Wczoraj w Urzędzie Gminy Udanin odbyło się pierwsze spotkanie Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Wystawa prac uczniów w Urzędzie Gminy Malczyce

czwartek, 10 październik 2019 14:14

Od 10. października br., przez najbliższy miesiąc, w przestrzeni Urzędu Gminy Malczyce prezentowane są prace konkursowe uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach.

8 października odbyło się podpisanie umowyna opracowanie koncepcji architektoniczno- urbanistycznej budowy szkoły podstawowej na Winnej Górze w Środzie Śląskiej, które zlecono firmie Format Pracownia Projektowa z Jeleniej Góry. Termin na opracowanie koncepcji upłynie 31 grudnia br., a kwota kontraktu opiewa na 26 tys. zł. brutto.

Firma Green Energy / Energy Group zaprasza na kolejną część prezentacji dotyczących nowoczesnych, energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań mających zastosowanie zarówno w nowoczesnym, jak i starym budownictwie. W tym odcinku szef firmy, Przemysław Babiński przedstawia zalety odnawialnych źródeł energii.

Czas na przerwę, doskonalenie technik oraz uzupełnienie wyposażenia, a to wszystko spowodowane jest zakończeniem sezonu spławikowego koła wędkarskiego PZW nr 20 Sazan ze Środy Śląskiej.

Jesienny turniej piłkarski w Udaninie

środa, 09 październik 2019 13:53

4 października na boisku Orlik w Udaninie odbyła się XI edycja Turnieju w Piłkę Nożną Drużyn Szkół Podstawowych „Moje boisko Orlik – Udanin 2019” - edycja jesienna.

Policjanci zaopiekowali się rannym drapieżnikiem

środa, 09 październik 2019 12:51

Ucierpiał w zderzeniu z przejeżdżającym samochodem. Do czasu przekazania odpowiednim służbom, rannym ptakiem zaopiekowali się średzcy policjanci.

Kulinianie mają nowe stroje ludowe

środa, 09 październik 2019 11:41

„Kulinianie wizytówką Krainy Łęgów Odrzańskich”  to tytuł projektu zrealizowanego w ramach Programu Grantowego zarządzanego przez Lokalną Grupę działania Kraina Łęgów Odrzańskich.

Informacja Spółki Średzka Woda Sp. z o.o.

środa, 09 październik 2019 11:06

Zarząd Spółki Średzka Woda Sp. z o.o., w związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi komentarzami w sprawie możliwości braku wody, który ma być spowodowany zapotrzebowaniem przemysłu, stanowczo zaprzecza i oświadcza, że Spółka posiada zasoby wody zabezpieczające potrzeby mieszkańców i przemysłu. Woda pobierana jest ze studni głębinowych, które w całości zapewniają zapotrzebowanie mieszkańców i przemysłu,  ponadto  Spółka dysponuje studniami rezerwowymi.

Pożar w budynku mieszkalnym w Piotrowicach

wtorek, 08 październik 2019 19:17

Dzisiaj wcześnie rano, w Piotrowicach w gminie Kostomłoty, miał miejsce pożar w budynku mieszkalnym.

Krzysztof Gałysa to mieszkaniec Sczepanowa, który wystąpił przed szerszą publicznością po raz pierwszy na Gali Młodych Talentów w Środzie Śląskiej. Na scenie w Domu Kultury zaprezentował beatbox, czyli technikę tworzenia dźwięków za pomocą języka, krtani, gardła czy przepony, zaskakując publikę swoim talentem. Od tej pory jego występy możemy obserwować na licznych imprezach w naszym powiecie.

Śmiertelny wypadek koło Osieka

wtorek, 08 październik 2019 16:12

Dzisiaj, przed godziną 10:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na 374,3 km drogi krajowej nr 5 w okolicach miejscowości Osiek (w gm. Kostomłoty).

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie 6 października br., około północy, otrzymał telefon z informacją o pozostawionym na parkingu leśnym pojeździe, w którym znajduje się kobieta.

Ladies i Młode Talenty na Święcie Wina (wideo)

poniedziałek, 07 październik 2019 22:45

Wspaniałe Ladies i niezwykli młodzi utalentowani urzekli publiczność podczas Święta Wina w Mieście Skarbów  - powspominajmy.

Sztafetowe Biegi Przełajowe dla Szkół Podstawowych

poniedziałek, 07 październik 2019 22:08

Na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej 2 października odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe dla Szkół Podstawowych.

Tu może brakować prądu w najbliższych dniach

poniedziałek, 07 październik 2019 21:19

Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej w najbliższym czasie na terenie powiatu średzkiego:

Organizacja Przyjęć Pożegnalnych w Al Lago już od 40 zł!

poniedziałek, 07 październik 2019 20:21

Dokładamy wszelkich starań, aby organizowane przez nas przyjęcie pożegnalne było eleganckie, stonowane, a oprawa stosowna do okazji.

W ostatnich dniach mieszkaniec powiatu średzkiego padł ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka”. Mężczyzna zwiedziony legendą o spowodowaniu wypadku przez rzekomą córkę, przekazał obcej młodej kobiecie znaczną sumę pieniędzy...

100. urodziny Pani Marii Konik z Ujazdu Górnego

poniedziałek, 07 październik 2019 18:41

Pani Maria Konik urodziła się 6.10.1919 r. w Dobropolu, a jej rodzicami byli Paweł i Klementyna Kruszelniccy. 5.10.2019 r. w świetlicy wiejskiej Udaninie odbyły się uroczyste obchody 100. urodzin Pani Marii.

Polecamy suche drewno kominkowe

poniedziałek, 07 październik 2019 11:44

Ekologiczne drewno kominkowe na zimę. Parametry drewna zgodne z najnowszymi wytycznymi UE. Przygotowane wg. ustawy anty smogowej.

Trwa VIII Klasyk Pamięci pod patronatem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, którego organizatorem jest Fundacja Rycerze Rolanda z Juszczyna.

Bo facetom też się należy świętowanie

sobota, 05 październik 2019 22:07

Gminny Ośrodek Kultury w Malczycach i Gmina Malczyce zorganizowali wspólnie pierwszy w naszym powiecie Dzień Faceta. Impreza przygotowana dla Panów w wieku 18+ okazała się  przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę".  Frekwencja dopisała.

W tym roku na starcie największej imprezy sportowej w Środzie Śląskiej, stawiło się blisko 200 osób, by pobiec ulicami naszego miasta.

Złote Jubileusze małżeństw w Gminie Udanin

sobota, 05 październik 2019 20:40

Stworzenie długotrwałego i udanego związku małżeńskiego nie jest łatwe. Słyszy to każda młoda para, która decyduje się na ślub. Jednak istnieje wiele związków, które pokazują, że można przeżyć ze sobą wiele lat i z każdym rokiem kochać się jeszcze bardziej.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomi pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. Rekompensaty pochodzić będą z budżetu krajowego. Planowany termin rozpoczęcia naboru wniosków to 3 października 2019 r.

Dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstw

sobota, 05 październik 2019 09:45

Od 25 września 2019 r. do 22 listopada 2019 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą składać wnioski o dotację na inwestycje w obszarze nawadniania w gospodarstwie rolnym.

Tradycyjne, podczas inauguracji Święta Wina w Mieście Skarbów burmistrz Środy Śląskiej wzniósł ze sceny uroczysty toast. Z okazji zaprezentowania się podczas tak dużej imprezy,  skorzystali kandydujący w wyborach parlamentarnych politycy.

W dniach od 4 do 6 października na terenie Malczyc przeprowadzone zostaną ćwiczenia z zakresu ratownictwa katastroficznego. Organizatorem wydarzenia jest Grupa Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża Wrocław.

W najbliższą niedzielę wyemitowany zostanie kolejny odcinek telewizyjnego programu kulinarnego, który ma wyłonić  najlepszego kucharza amatora w Polsce. Przypomnijmy, wśród uczestników znalazł się mieszkaniec Środy Śląskiej Mariusz Komenda, który z odcinka na odcinek zyskuje aprobatę jury i przechodzi do kolejnego. Czym zaskoczy nas 6 października?