Stone Garden – Wielkie otwarcie sezonu z atrakcjami dla Klientów!

Stone Garden – Wielkie otwarcie sezonu z atrakcjami dla Klientów!

Zapraszamy Państwa na WIELKIE OTWARCIE SEZONU W CENTRUM KAMIENIA STONE GARDEN 26-27 kwietna 2019.

W sobotę - Bike Maraton, w niedzielę - Szosowy Klasyk. Działo się w ub. weekend w Miękini! Największa impreza sportowa w powiecie średzkim, która odbyła się w dniach 13-14 kwietnia, przeszła już do historii.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy serdeczne życzenia składają Państwu władze gmin i powiatu średzkiego!

Życzenia Wielkanocne od średzkich firm

piątek, 19 kwiecień 2019 19:00

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy serdeczne życzenia składają Państwu firmy z terenu gminy Środa Śląska!

Mieszkańcom Gminy Środa Śląska i wszystkim Państwu życzę spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy!

Mam taką prośbę, bo nie wiem do kogo się zwrócić. Otóż, byłem z dzieckiem na placu zabaw w Środzie Śl. koło poczty, o godz. 10 rano. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie incydent z dwoma pijakami.

Praca dla Technika Pomiarowego

piątek, 19 kwiecień 2019 16:42

Firma Schürholz Polska w Komornikach znajdująca się w pobliżu Środy Śląskiej zajmująca się produkcją komponentów metalowych do branży motoryzacyjnej poszukuje w związku z planowana rozbudową kandydatów  na stanowisko: Technik Pomiarowy.

Opieka medyczna w niektórych szpitalach w ostatnim czasie budzi wiele kontrowersji. Jak informują ogólnopolskie media, do niecodziennych sytuacji dochodzi na SORach. Dramatyczne sceny, napełnione bólem i smutkiem za często goszczą w prasie w telewizji...

Praca dla Operatora Wózka Widłowego

piątek, 19 kwiecień 2019 12:49

Firma Expert Beton Sp. z  o. o. poszukuje osób na stanowisko: OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO - WÓZKOWY. Miejsce pracy Białków.

Średzka policjantka, wspólnie z innymi funkcjonariuszami, reprezentowała w minioną sobotę woj. dolnośląskie w VII Mistrzostwach Polski Policji w Pływaniu im. podinsp. Małgorzaty Bigos w Lublinie. St. post. Monika Moskalska stawała na podium zarówno w sztafecie, jak i w pływaniu indywidualnym.

Praca dla Operatora Węzła Betoniarskiego

piątek, 19 kwiecień 2019 12:22

Firma Expert Beton Sp. z  o. o. poszukuje osób na stanowisko: OPERATOR WĘZŁA BETONIARSKIEGO. Miejsce pracy Białków.

Kora Love, to oryginalny projekt artystyczny poświęcony nietuzinkowej osobie - Oldze  Aleksandrze Sipowicz czyli Korze - wokalistce zespołu Maanam, autorce tekstów, poetce i malarce, charyzmatycznej i silnej kobiecie, która po ciężkiej chorobie zmarła w lipcu 2018 roku.

Składamy Państwu serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych pięknem budzącej się do życia wiosny.

Od lipca ubiegłego roku trwają prace związane z uzbrojeniem terenów inwestycyjnych w obrębie miejscowości Źródła, Błonie, Miękinia.

Codziennie spaceruję z psem po naszych pięknych średzkich alejkach. Zaraz koło nich, przy ul. Basztowej, zrobiono dla dzieci mały plac zabaw. Małe pociechy odpoczywają i bawią się na nim codziennie, ale dzisiejszy widok po prostu mnie przerazili i nie mogłam nie zareagować!

W minioną niedzielę, w otwierających sezon wędkarski zawodach spławikowych, udział wzięło 36 wędkarzy.

Przed nami trzecia odsłona prestiżowej Złotej Korony Średzkiej o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej w warcabach stupolowych.

Dom Kultury w Środzie Śląskiej zaprasza 26 maja do średzkiego rynku na II Średzki Wieczór Kabaretowy. Czeka nas spotkanie z trzema niepowtarzalnymi kabaretami: POD WYRWIGROSZEM, ŁOWCY B. oraz WEŹRZESZ. 

Pożary i wypadek (z raportu strażaków)

czwartek, 18 kwiecień 2019 13:26

W ostatnim czasie strażacy byli wzywani do pożarów - m.in. garażu, pustostanu oraz wypadku...

Powiatowy konkurs na Dzień Zwycięstwa

czwartek, 18 kwiecień 2019 11:06

Zapraszamy dzieci, młodzież, a także dorosłych mieszkańców powiatu średzkiego do udziału w konkursie plastycznym „8 maja – DZIEŃ ZWYCIĘSTWA”.

Kolarski weekend w gminie Miękinia za nami – sobota (13 kwietnia) upłynęła pod znakiem MTB, a w niedzielę rządzili szosowcy, którzy ścigali się w Szosowym Klasyku.

"Przygody, górskie cuda, tragedie i sukcesy"

środa, 17 kwiecień 2019 19:07

Spotkanie, w którym niedawno uczestniczyliśmy było niewątpliwie pełne wrażeń i emocji. Opowiadane historie powodowały dreszcze na ciele, a prezentowane widoki sprawiały, że chyba każdy uczestnik zamarzył o dalekich wyprawach. Jednak do tych miejsc, o których była mowa, docierają jedynie najodważniejsi.

Duże poruszenie wśród mieszkańców i lawinę pytań, wywołała dzisiejsza akcja ratunkowa z udziałem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Uszkodził mienie, groził pokrzywdzonej i włamał się, bo... był głodny. Średzcy policjanci zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Zabezpieczyli również przedmiot służący do popełnienia czynów – siekierę.

To był kolejny udany start średzkich karateków w tym sezonie. Tym razem podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza rywalizowali w Legnicy, gdzie 14 kwietnia pod patronatem Polskiego Związku Karate odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim.

- Przez dwa dni 5 i 9 kwietnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie średzkich szkół,  którym nie jest obojętny los drugiego człowieka - mówi Mariola Szczepan, kierownik biura PCK w Środzie Śl.

Niedziela Palmowa w Malczycach

środa, 17 kwiecień 2019 12:06

Niedziela Palmowa to święto, które zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do Wielkiej Nocy, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem Męki Pańskiej. 

Niedziela Palmowa w Piotrowicach

wtorek, 16 kwiecień 2019 23:12

14 kwietnia w Piotrowicach odbyły się coroczne obchody Niedzieli Palmowej, podczas których sołectwa gminy Kostomłoty miały okazję do pokazania swoich umiejętności artystycznych w postaci pięknych palm wielkanocnych, stołów i stoisk.

Armacell Poland Sp. z o.o. lider na rynku izolacji technicznych w związku z intensywnym rozwojem poszukuje kandydatów na stanowisko: MAGAZYNIER

"Za to dzisiaj Tobie Franku dziękujemy!"

wtorek, 16 kwiecień 2019 19:08

Dzisiaj, na cmentarzu w Szczepanowie, pożegnaliśmy śp. Franciszka Siwca - nieodżałowanego społecznika, człowieka o dobrym sercu, który większość swojego życia poświęcił działalności na rzecz propagowania sportu w powiecie średzkim.

Dzisiaj na obwodnicy Środy Śląskiej doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu skrzyżowania drogi krajowej nr 94, z drogą na Ogrodnicę.

Zapraszamy Państwa na WIELKIE OTWARCIE SEZONU W CENTRUM KAMIENIA STONE GARDEN 26-27 kwietna 2019.

Kradł cegły. Wpadł na gorącym uczynku

wtorek, 16 kwiecień 2019 14:49

Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który z terenu prywatnej posesji ukradł kilkaset cegieł rozbiórkowych. Wpadł na gorącym uczynku, kiedy ładował łup na swój samochód.

Dworzec w Malczycach będzie jak nowy

wtorek, 16 kwiecień 2019 14:21

Budynek dworca kolejowego w Malczycach zostanie gruntownie przebudowany, a teren wokół zagospodarowany.

Radni powiatu chcą kupić szpital

wtorek, 16 kwiecień 2019 12:03

4 kwietnia, na wniosek siedmiu radnych, zwołano nadzwyczajną sesję Rady Powiatu w Środzie Śląskiej.

Ja bym chciała żeby nauczyciele wypowiedzieli się, co mają do zaoferowania uczniom (w przypadku podwyżki) prócz zadawania stert zadań domowych? Dlaczego równie gorliwie nie strajkowali przeciwko reformom? Złym reformom, przeładowany program...

Wójt gminy Malczyce ogłasza konkurs

wtorek, 16 kwiecień 2019 10:35

Wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski ogłasza konkurs na koncepcję zagospodarowania przestrzeni przy ul. Pocztowej (teren po likwidacji garaży).

Średzka Komunikacja Publiczna informuje

wtorek, 16 kwiecień 2019 10:01

W związku z nadchodzącym okresem świątecznym Średzka Komunikacja Publiczna informuje o planie rozkładów jazdy:

Nauczyciele PZSP Nr 1 w Środzie Śląskiej o strajku

poniedziałek, 15 kwiecień 2019 13:08

Szanowni Państwo. Chcielibyśmy podzielić się naszymi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu strajku nauczycieli.

W średzkim rynku interweniowali strażacy

poniedziałek, 15 kwiecień 2019 11:01

Wczoraj, około godziny 10:30, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące zadymienia w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy pl. Wolności w Środzie Śląskiej.

Kondolencje od Władz Gminy Środa Śląska

poniedziałek, 15 kwiecień 2019 09:36

Z głębokim żelem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Franciszka Siwca.

Szosowy Klasyk w Miękini (transmisja na żywo)

niedziela, 14 kwiecień 2019 10:58

Dziś drugi i ostatni dzień kolarskiego weekendu w Miękini. Wczoraj odbyła się inauguracja Bike Maratonu, teraz rozpoczął się Szosowy Klasyk - wyścig dla amatorów.

13 i 14 kwietnia (sobota i niedziela) w związku z otwarciem sezonu Bike Maraton oraz organizacją wyścigu Szosowy Klasyk na terenie gminy Miękinia będą są czasowe utrudnienia w ruchu.

Bike Maraton w Miękini (transmisja na żywo)

sobota, 13 kwiecień 2019 10:13

Dzieje się teraz w Miękini! Rozpoczęła się inauguracja największego w Polsce cyklu maratonów MTB.

Kondolencje od Władz Powiatu Średzkiego

sobota, 13 kwiecień 2019 09:55

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci” - Wisława Szymborska

Zderzyły się 3 pojazdy. 3 osoby poszkodowane

piątek, 12 kwiecień 2019 22:52

Około godz. 16:30, po raz kolejny w mijającym tygodniu, doszło do zdarzenia drogowego na autostradzie A4. Tym razem nieopodal węzła Kostomłoty...