ZacharTeam - nowo otwarty warsztat samochodowy w Środzie Śląskiej zaprasza! Posiadamy szeroki zakres usług - mechanika, elektryka, wulkanizacja, car audio, rozruszniki, alternatory, sprzedaż części i inne.

Wypadek koło Osieka. Są poszkodowani

piątek, 14 grudzień 2018 18:07

Dziś o godz. 14:04, na 377 km drogi krajowej nr 5, kierujący pojazdem marki Ford, jadąc w kierunku Strzegomia z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki Skoda, a następnie zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przepust drogowy.

Kolejna grupa zawodowa postanowiła upomnieć się o wyższe płace. Do ogólnopolskiego protestu dołączyły sądy. Czy Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej również?

Szanowna Redakcjo. Piszę do Was, ponieważ od kilku dni chodzą słuchy o tym, że możemy zostać od Nowego Roku bez żadnego już połączenia do Środy Śląskiej.

II etap północnej obwodnicy Środy Śląskiej

czwartek, 13 grudzień 2018 19:06

Na drugiej sesji nowej Rady Miejskiej 29 listopada radni zajęli się projektem uchwały zainicjowanym przez burmistrza Adama Rucińskiego w sprawie wyrażenia zgody na realizację zadania inwestycyjnego pn. Opracowanie dokumentacji geodezyjno-techniczno- ekonomicznej dla inwestycji pn. „Budowa północnej obwodnicy Środy Śląskiej – etap II”.

Jasełka w przedszkolu w Malczycach

czwartek, 13 grudzień 2018 15:29

W przedszkolu w Malczycach zapanowała dziś świąteczna atmosfera. O godzinie 10:00 podopieczni placówki przygotowali jasełka dla zaproszonych gości.

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem Gimnazjalnym oraz  Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 i Nr 2 w Środzie Śląskiej, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

Studiujesz? Pracujesz? A może chcesz spędzić wolny dzień poza miejscem zamieszkania? Problem z transportem?

Firma Schumacher Packaging jest jednym z największych europejskich producentów opakowań z tektury litej i falistej. Aktualnie do naszego zakładu w Krępicach pod Wrocławiem poszukujemy osoby, która dołączy do działu logistyki na stanowisku: Operator wózka jezdniowego w magazynie surowca.

Wpadł na gorącym uczynku kradzieży paliwa

czwartek, 13 grudzień 2018 12:15

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei powiadomili średzką policję o ujęciu w nocy na gorącym uczynku sprawcy kradzieży z włamaniem do cystern na jednej ze stacji kolejowych.

Kolejny raz czujność innych kierujących oraz ich troska o bezpieczeństwo na drodze doprowadziły do wyeliminowania z ruchu mężczyzny, który nietrzeźwy, nie zważając na zagrożenie jakie stwarza, jechał samochodem drogą krajową nr 94.

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

czwartek, 13 grudzień 2018 11:43

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Kolejne spotkania w ramach wojewódzkich programów prewencyjnych pn.: "Świadomy junior" oraz "Policja przeciwko przemocy w rodzinie" odbyły się w Szkole Podstawowej w Ciechowie oraz w Rakoszycach.

Dziś o godz.7:00, na 64 km drogi krajowej nr 94 doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego.

W minionym tygodniu (od 3 do 9 grudnia) funkcjonariusze policji z powiatu średzkiego  interweniowali w sumie 115 razy. Parol drogowy został wysłany do 1 wypadku i 13 kolizji, zatrzymano również 2 kierujących pod wypływem alkoholu. Na gorącym uczynku zatrzymano 5 osób oraz 1 osobę poszukiwaną.

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, w związku z czym mamy dla Was kolejną propozycję, aby zaopatrzyć się w piękne dekoracje świąteczne.

Spotkanie z sołtysami z Gminy Udanin

środa, 12 grudzień 2018 13:36

W piątek (7 grudnia) w sali narad Urzędu Gminy Udanin odbyło się spotkanie organizacyjne z sołtysami.

Mikołajkowe spotkania z policjantami

środa, 12 grudzień 2018 13:22

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej postanowili wykorzystać okres wręczania prezentów i spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami w Lutyni, aby wręczyć im upominki i zaprezentować im swój zawód.

Akademia Umysłu w średzkiej bibliotece

środa, 12 grudzień 2018 12:22

12 kwietnia br. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej rozpoczęła program Akademia Umysłu. Raz w miesiącu, w czytelni BP spotykano się, aby podczas zajęć dowiedzieć się m.in. jak zmienia się umysł na przestrzeni lat, czego potrzebuje mózg, by dobrze się czuć, jakie są rodzaje pamięci, co to są mnemotechniki i jak je stosować, jak powstrzymać starzenie się mózgu.

Burmistrz Środy Śląskiej, Adam Ruciński o pracownikach i mieszkaniach jako warunkach rozwoju biznesu.

W październiku rozpoczęto okres grzewczy, od tego czasu do naszej redakcji wysyłane są zapytania oraz skargi dotyczące spalania niewłaściwych paliw stałych, które powodują ogromne zanieczyszczenia powietrza nie tylko w Środzie Śląskiej.

Podpalanie śmietników na terenie Środy Śl. staje się plagą. Zastanawia nas cel. Brak miejsca na śmieci? Czy po prostu „szczeniacki” wybryk?

Dziś zaproszeni zostaliśmy na VI edycję Międzyprzedszkolnego Spotkania "Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”, zorganizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Środzie Śląskiej.

W związku z okresem jesienno - zimowym i mogącymi pojawić się znacznymi spadkami temperatur, istotnym jest zwrócenie uwagi na problemy osób, które są szczególnie narażone na działanie takich właśnie warunków pogodowych.

Dziś, w godzinach porannych, kierujący samochodem osobowym marki Honda Civic, stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w samochód ciężarowy marki Volvo. Odbijając się wpadł do przydrożnego rowu zahaczając o przepust, wskutek czego auto dachowało.

Zielono mi nie będzie! (list do redakcji)

wtorek, 11 grudzień 2018 12:22

W październiku na ul. Przy Polance (dawne boisko "na Meprozecie") rozpoczęto prace budowlane. Teren ten został sprzedany w zeszłym roku przez gminę.

Średzkie inwestycje w toku

wtorek, 11 grudzień 2018 10:38

Jakie inwestycje prowadzone są obecnie w gminie Środa Śląska?

Interpelacja radnego Pawła Rosenbeigera ws. poczekalni na dworcu PKP na sesji Rady Miejskiej w Środzie Śl. w dniu 29.11.2018 r.

Wielkie serca społeczności SP Udanin

poniedziałek, 10 grudzień 2018 17:57

Kolejny kiermasz świąteczny w Szkole Podstawowej w Udaninie odbył się pod hasłem pomocy  Alankowi Wróblewskiemu z Ujazdu Górnego.

2 grudnia w hali sportowej SP3 przy ul. Górnej w Środzie Śląskiej, odbyła się XVI edycja corocznego Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Środy Śląskiej.

Oto finaliści konkursu "Mam talent" w Kostomłotach

poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:19

Finał dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu "Mam talent" w Kostomłotach, za nami. Wzięło w nim udział czternaścioro niezwykle uzdolnionych młodych ludzi, którzy zaprezentowali swoje talenty w śpiewie i grze na instrumentach.

Inauguracyjna sesja średzkiej Rady Miejskiej

poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:03

21 listopada o godz. 19:00 odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej kadencji 2018- 2023. Była to okazja do wręczenia nowym radnym zaświadczeń o wyborze i złożeniu przez nich ślubowania.

Wyjątkowe Mikołajki w Juszczynie

poniedziałek, 10 grudzień 2018 14:48

Ponad trzydzieścioro dzieci z Juszczyna wzięło udział w mikołajkowych warsztatach chemicznych zorganizowanych przez BASF.

Nowy plac zabaw w Gozdawie

poniedziałek, 10 grudzień 2018 14:40

Najmłodsi mieszkańcy Gozdawy mają teraz możliwość aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, bawiąc się z rówieśnikami na  nowo otwartym placu zabaw. 28.11.2018 r. ostatecznie oddano obiekt do użytku.

Gdzie i kiedy może brakować prądu?

poniedziałek, 10 grudzień 2018 13:43

Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie powiatu średzkiego:

Na kiermaszu w Udaninie zebrano blisko 10 tys. zł!

poniedziałek, 10 grudzień 2018 13:29

Wczoraj w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie odbył się Kiermasz Świąteczny, z którego dochód zostanie przekazany na konto fundacji Siepomaga.

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Miękini

poniedziałek, 10 grudzień 2018 12:53

W minioną sobotę w Miękini odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Był to czas, by odetchnąć od codzienności, zakupić świąteczne ozdoby czy zrelaksować się podczas wielu występów.

W Szkole Podstawowej w Lutyni rozpoczął się pilotaż egzaminów dla uczniów klas 8 przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie, a przeprowadzony przez pracowników Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu.

W sobotę 8 grudnia, około godziny 01:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze w pobliżu budynku mieszkalnego w Jakubkowicach. Na miejsce wysłano 5 zastępów straży pożarnej.

Na sesji o północnej obwodnicy Środy Śląskiej

niedziela, 09 grudzień 2018 23:21

Na sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, która odbyła się 29 listopada, radni głosowali nad projektem uchwały dotyczącej opracowania dokumentacji geodezyjno - techniczno - ekonomicznej dla inwestycji pn. Budowa północnej obwodnicy Środy Śl. Etap II.

7 grudnia Św. Mikołaj odwiedził dzieci z Piersna i Jenkowic. Spotkanie udało się zorganizować przy współpracy rodziców, sołtysa Piersna, sołtysa Jenkowic oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Kostomłotach.

Przez dwa dni w Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach odbywał się powiatowy finał kolejnej edycji Szlachetnej Paczki.

Mikołajkowy Turniej Skrzatów w Lutyni

niedziela, 09 grudzień 2018 16:19

W piątek, w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Lutyni, odwiedziliśmy "skrzaty", które wspólnie rozegrały mikołajkowy turniej piłki nożnej. 

Medalowa sobota średzkich karateków!

niedziela, 09 grudzień 2018 15:04

Był to kolejny bardzo udany weekend naszych karateków. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza 8 grudnia wzięli udział w dwóch turniejach.

Kondolencje dla Rodziny śp. Zbigniewa Hellona

niedziela, 09 grudzień 2018 11:59

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Zbigniewa Hellona. Odszedł człowiek wartościowy, twórczy i zaangażowany w życie społeczne oraz kulturalne naszej małej Ojczyzny.