Dzisiaj jest: 24 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maciej, Bogusz, Modest

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 951 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

wizualizavcja malczyce 0W niedzielnym cyklu „Teraz Wieś” gościem programu obok burmistrza Niemczy, Grzegorza Kosowskiego, był również wójt gminy Malczyce, Piotr Frankowski. Podczas spotkania poruszono kwestię pomysłów włodarzy na rozwój obu miejscowości.

 

Niedzielny program „Teraz Wieś” w części poświęcony Gminie Malczyce, zaprezentował pomysły wójta, Piotra Frankowskiego na kierunki rozwoju gminy. Zaprezentowano również prężnie działającą Stocznię Malbo, która jak mówi jej właściciel Marcin Lubieniecki, z duża ilością zamówień jest w stanie zapewnić zatrudnienie 60 pracownikom do września 2018 r, a także Młyn Zawadka prowadzony przez Piotra Sonneberga i jego żonę. Jak podkreślono podczas rozmowy w studiu telewizyjnym, kluczem do zdynamizowania rozwoju gminy ma być pełne wykorzystanie rzeki Odry.

- Każdy z poprzednich włodarzy gminy próbował nawiązać do Odry, ale mieli mniej szczęścia. Uważam, że w życiu trzeba konsekwentnie postępować i bacznie obserwować realia, które się wokół nas zmieniają i reagować - wyjaśniał zainteresowanie rzeką Odrą, wójt Piotr Frankowski. - Od wielu lat mówi się, że transport rzeczny, jak i Odra są kluczowym narzędziem. Mówi się również o konkretnych środkach przeznaczanych na uregulowanie Odry w perspektywie konkretnych lat – dodał wójt.

Jak podkreślił Piotr Frankowski, rzeka Odra niesie ze sobą szansę na rozwój nie tylko pod kątem gospodarczym, ale również turystycznym.

Całościowy Gminny Program Rewitalizacji

Jako jedna z niewielu gmin wiejskich z terenu Polski, gmina Malczyce przygotowała całościowy Gminny Program Rewitalizacji. W programie ujęto między innymi modernizację Oczyszczalni, która jak podkreślano, nie jest dostosowana do potrzeb gminy. Na ten cel pozyskano kwotę 8 mln złotych. W planach jest również przebudowa dróg i chodników. Od lat prowadzona jest również budowa stopnia wodnego w Malczycach, dzięki czemu Odra stanie się ponownie szlakiem żeglugowym. Pod tym kątem przygotowano wizualizację portu.

- W ramach regionalnego Programu Operacyjnego złożyliśmy wnioski na kwotę dofinansowania ponad 12 mln. zł. Dwa z nich są już w realizacji - przebudowa sali w Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach i termoizolacji budynków użyteczności publicznej (szkoły z gimnazjum i przedszkola) – mówiła w przygotowanym przez TVP 3 materiale, Anna Świercz, sekretarz gminy.

Podczas rozmowy poruszono również kwestię drobnych przedsiębiorców i pomocy, jaką gmina im oferuje. W tym celu podpisano porozumienie z Dolnośląską Fundacją Rozwoju, w myśl którego fundacja będzie wspierać przedsiębiorców z terenu gminy w pozyskaniu środków gminnych, a także założono spółkę Samorządowa Polska.

Nie zdążyłeś obejrzeć programu? Możesz obejrzeć go TU

(isz), Fot. Urząd Gminy Malczyce

malczyce wiz

malczyce wiz1

malczyce wizualizacja

wizualizavcja malczyce

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkanka
  A co jest nienormalnego w tym pytaniu? Ludzie inteligentni pytają i potrafią zadawać pytania, a ...

  Czytaj więcej...

   
 • on
  jeżeli za nimi jechałeś to raczej jechałeś z tą samą prędkością więc nie wiem o czym ty tutaj ...

  Czytaj więcej...

   
 • ooo
  a temat jest właśnie inny jak nie zauważyłeś to ci streszczę żeby lokale ze swoją ofertą wyszły na ...

  Czytaj więcej...

   
 • pw
  W Berlinie pan autor też nie chodzi do lokali, tylko podziwia z zewnątrz, co widac po zdjęciach.

  Czytaj więcej...

   
 • Fan
  W Castoramę widziałem panią Leokadie. Kupowała karnister. Przypadek!? Nie sadze!

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box