Dzisiaj jest: 16 Lipiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maria, Stefan, Eustachy

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 845 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

droga M 0Kilka dni temu otrzymaliśmy list od jednej z mieszkanek Mazurowic. Nasza czytelniczka zwróciła uwagę na znak, jaki po remoncie drogi pojawił się na ulicy Górnej.

- Witam, po pierwsze w Mazurowicach na ulicy Górnej zrobili drogę. Patrzcie na znak „ustąp pierwszeństwa”, ale grubszą sprawą jest znak „droga wewnętrzna”. Z definicji wynika, że drogą tą mogą poruszać się osoby, które nie mają prawa jazdy, a osoby, które zarysują nam samochód nie ponoszą odpowiedzialności – pisze czytelniczka. - W zasadzie nawet mogą potrącić dziecko i nie poniosą żadnych konsekwencji. Droga jest drogą niepubliczną, czyli za odśnieżanie jej czy cokolwiek innego - kto będzie za to odpowiadał? - pyta.

- Mam prośbę, opiszcie to w artykule – prosi Czytelniczka.

Z przesłanych przez kobietę zdjęć jasno wynika, że wyremontowana droga faktycznie oznaczona jest znakami świadczącymi o tym, że jest to odcinek drogi wewnętrznej. Jak zauważa słusznie kobieta, na drodze wewnętrznej nie obowiązują ogólne przepisy ruchu drogowego.

Oznakowanie zostanie zdjęte

O sytuację zapytaliśmy w piątek w wydziale rolnym i gospodarowania nieruchomości Urzędu Gminy Malczyce. Jak się wówczas okazało na dziś zaplanowano odbiór drogi przy ulicy Górnej w Mazurowicach. O oznakowaniu drogi jako wewnętrznej nie słyszano.

Zgodnie z umową dziś ponownie dzwonimy do wydziału, kiedy droga przy ulicy Górnej została już przez urząd odebrana.

- Jeszcze dziś oznakowanie „drogi wewnętrznej” zostanie zdemontowane. Natomiast znak ograniczający ciężar do 3,5t pozostaje. Jednak ograniczenie tonażu nie dotyczy mieszkańców ulicy, a także służb komunalnych – mówi pracownik urzędu.

(isz), Fot. Czytelniczka

droga M

droga M1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box