Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Fabian, Sebastian

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1236 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

wojt2 października wójt gminy Miękinia podpisał trzy umowy na dofinansowanie w ramach RPO WD 2014-2020 termomodernizacji świetlic, uzbrojenie terenów inwestycyjnych i zajęć edukacyjnych w szkołach podstawowych.

 

Spośród trzech wspomnianych projektów, jeden, tj. termomodernizacja świetlic wiejskich w sześciu miejscowościach na terenie gminy, jest już w zaawansowanej fazie realizacji i dotyczy następujących lokalizacji: Białków, Brzezinka Średzka, Księginice, Lubiatów, Mrozów i Radakowice. Wartość przyznanego dofinansowania to kwota ponad 1 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w sierpniu przyszłego roku.


Realizacja pozostałych dwóch projektów obejmuje lata 2018-2019. W ramach projektu „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w gminie Miękinia” wybudowana zostanie sieć kanalizacyjna i wodociągowa oraz drogowa, w wyniku czego pod inwestycje oddanych zostanie kolejnych 14 ha uzbrojonych terenów. Wartość pozyskanego dofinansowania to kwota ponad 5 mln zł. Realizacji zadania towarzyszyć będzie szeroka kampania informacyjno-promocyjna, a sukces projektu to nowe miejsca pracy i szansa na długofalowy rozwój Gminy Miękinia.


„Inwestycją” w edukację dzieci i młodzieży można nazwać projekt „Szkolna Akademia Umiejętności”. W ramach projektu realizowane będą pozalekcyjne i pozaszkolne zajęcia dla uczniów szkół w Miękini i Pisarzowicach z obecnych klas 5 i 6. Wsparciem objęci zostaną zarówno uczniowie uzdolnieni, jak i mający problemy w nauce w zakresie języków obcych i matematyki. Projekt przewiduje łącznie prawie 900 godz. dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dydaktyczno-wyrównawczych i rozwijających uzdolnienia w j. ang. i niem. m.in. wraz z wycieczkami edukacyjnymi. Trudności w nauce matematyki pomogą pokonać dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze wspomagane przez sprzęt TIK i pomoce dydaktyczne.

Uczniowie będą mogli dodatkowo skorzystać z konsultacji psychologiczno-pedagogicznych, a dla nauczycieli przewidziano szkolenia wspomagające pracę z uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych.

(gm) fot. gm

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Memo
  Zakończyć wszystkie rozpoczęte inwestycje w szczególności osiedla socjalne Nie tworzyć kolejnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • Madzia
  Ja myślę, że wynika to z faktu zgromadzenia wszystkich potrzebnych dokumentów,pozwoleń,zezwoleń i ...

  Czytaj więcej...

   
 • i co?
  To jest sztuka.Do zapisania w jakiejś księdze. Autobusy "zawitały" jak kwieciście napisano kiedyś ...

  Czytaj więcej...

   
 • GŁOS WSI
  "...od kiedy ruszy komunikacja miejska?"- też wciąż zadaję sobie to pytanie, w końcu nie wszyscy mają ...

  Czytaj więcej...

   
 • blu
  Jadą wozy kolorowe z bałwanami niech wyjadą niech wyjadą z kajdankami lalala tralala.

  Czytaj więcej...

   
 • Sroda
  Pompujecie ogromne pieniądze które nigdy się nie zwrócą, ludzie nie mają dróg i chodników, szpital ...

  Czytaj więcej...

   
 • yolo
  a skąd macie taką informację?

  Czytaj więcej...

   
 • iza
  Faktycznie. W tekst wkradł się błąd. Przepraszamy. Nie mniej jednak nie jest to powód do obrażania ...

  Czytaj więcej...

   
 • red
  Komunikacja rusza na koniec miesiąca

  Czytaj więcej...

   
 • janko
  Ale ci dziennikarze są rzetelni- nie Wiczków a Wilkszyn matoły!!!

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box