Dzisiaj jest: 21 Kwiecień 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Anzelm, Bartosz, Feliks

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1133 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

wojt2 października wójt gminy Miękinia podpisał trzy umowy na dofinansowanie w ramach RPO WD 2014-2020 termomodernizacji świetlic, uzbrojenie terenów inwestycyjnych i zajęć edukacyjnych w szkołach podstawowych.

 

Spośród trzech wspomnianych projektów, jeden, tj. termomodernizacja świetlic wiejskich w sześciu miejscowościach na terenie gminy, jest już w zaawansowanej fazie realizacji i dotyczy następujących lokalizacji: Białków, Brzezinka Średzka, Księginice, Lubiatów, Mrozów i Radakowice. Wartość przyznanego dofinansowania to kwota ponad 1 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w sierpniu przyszłego roku.


Realizacja pozostałych dwóch projektów obejmuje lata 2018-2019. W ramach projektu „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w gminie Miękinia” wybudowana zostanie sieć kanalizacyjna i wodociągowa oraz drogowa, w wyniku czego pod inwestycje oddanych zostanie kolejnych 14 ha uzbrojonych terenów. Wartość pozyskanego dofinansowania to kwota ponad 5 mln zł. Realizacji zadania towarzyszyć będzie szeroka kampania informacyjno-promocyjna, a sukces projektu to nowe miejsca pracy i szansa na długofalowy rozwój Gminy Miękinia.


„Inwestycją” w edukację dzieci i młodzieży można nazwać projekt „Szkolna Akademia Umiejętności”. W ramach projektu realizowane będą pozalekcyjne i pozaszkolne zajęcia dla uczniów szkół w Miękini i Pisarzowicach z obecnych klas 5 i 6. Wsparciem objęci zostaną zarówno uczniowie uzdolnieni, jak i mający problemy w nauce w zakresie języków obcych i matematyki. Projekt przewiduje łącznie prawie 900 godz. dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dydaktyczno-wyrównawczych i rozwijających uzdolnienia w j. ang. i niem. m.in. wraz z wycieczkami edukacyjnymi. Trudności w nauce matematyki pomogą pokonać dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze wspomagane przez sprzęt TIK i pomoce dydaktyczne.

Uczniowie będą mogli dodatkowo skorzystać z konsultacji psychologiczno-pedagogicznych, a dla nauczycieli przewidziano szkolenia wspomagające pracę z uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych.

(gm) fot. gm

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  Dobrze, że szpital w Lubiążu nie podlega pod ten powiat bo by i tamten zamknęli, a ludzi wypuścili ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mariusz
  Szpital czeka na ciebie w Lubiążu miejsca wolne

  Czytaj więcej...

   
 • Sara
  Augiasza!!!!!!!!!!poprawnie!!! !

  Czytaj więcej...

   
 • Sara
  Audiasza heheh Komoruski gafeusz to wpisywal.....a może Audiasza!!!

  Czytaj więcej...

   
 • tony
  Ponawiam prośbę o wyniki Panie trenerze :zzz

  Czytaj więcej...

   
 • Tak
  Protokół? Jest nagranie. W protokole nie można zamieszczać takich bzdur jak żeście mu przygotowali. Udostenijcie ...

  Czytaj więcej...

   
 • wabik
  Czy ja dobrze rozpoznaję w pierwszym rzedzie Beatę z Malczyc? Co za metamorfoza!! łął, łął

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej Sukta
  Trzy zdania = same klamstwa i insynuacje. Protokol z sesji wyjasni co i jak bylo

  Czytaj więcej...

   
 • kierowca
  i tak jest szczególnie na zjeździe Kostomłoty dzwon za dzwonem po zmianie organizacji ruchu :zzz

  Czytaj więcej...

   
 • Oddajta Szpital †
  Tam w tej stajni Audiasza to nawet jak zastępy Niebieskie będą interweniowały to nie ogarną tego ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box