Czytelniczka: Taki stóg stwarza zagrożenie!

czwartek, 30 sierpień 2018 20:30
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
- W pobliżu Chwalimierza jeden z rolników ustawił stóg słomy, który może stanowić zagrożenie. Jest on zbyt blisko drogi. Sytuację tę zgłosiłam do straży miejskiej oraz na policję - poinformowała nas w rozmowie telefonicznej czytelniczka.

Kobieta zwróciła także uwagę na przepisy regulujące ustawianie stert czy stogów, a także wyraziła swój niepokój w związku bardzo częstymi w ostatnim czasie pożarami. - A co by było gdyby stóg zaczął się palić? - pytała. - Przecież tą drogą niedługo będą dojeżdżały dzieci do szkół... - dodała.

Jak stanowią przepisy...

Zgodnie z art. 42 ust. 1, ust. 2 i 3 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów należy spełnić następujące kryteria:  

Przy ustawianiu stert, stogów i brogów należy zachować co najmniej następujące odległości:

od budynków z materiałów:

a) palnych – 30 m,

b) niepalnych i o pokryciu co najmniej trudno zapalnym – 20 m,

od dróg publicznych i torów kolejowych – 30 m,

od dróg wewnętrznych i od granicy działki – 10 m,

od urządzeń i od przewodów linii wysokiego napięcia – 30 m,

od lasów i terenów zalesionych – 100 m,

między stertami, stogami i brogami stanowiącymi oddzielne strefy pożarowe – 30 m,

Wokół stert, stogów i brogów należy wykonać i utrzymywać powierzchnię o szerokości co najmniej 2 m w odległości 3 m od ich obrysu pozbawioną materiałów palnych. Produkty roślinne należy składować w sposób uniemożliwiający ich samozapalanie. W przypadku konieczności składowania produktów niedosuszonych należy okresowo sprawdzać ich temperaturę.

Właścicielowi nakazano

- 28.08.2018 r. około godziny 10:40 do Komendy Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące hałdy słomy w miejscowości Chwalimierz, która stwarza zagrożenie. Funkcjonariusze udali się na miejsce, potwierdzając zgłoszenie. Stóg siana znajduje się za blisko drogi publicznej, co stanowi zagrożenie. Występuje też duże prawdopodobieństwo pożaru. Właścicielowi nakazano przestawienie siana w bezpieczne miejsce - poinformowali nas strażnicy miejscy.

(kb) fot. Straż Miejska

Ostatnio zmieniany piątek, 31 sierpień 2018 10:40

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Komentarze  

+3
No najlepiej od razu mógł na drodze te stogi ułożyć. No ale skoro raz nie pomyślał to robotę ma podwójną. Dobrze że to zgłoszono bo to kuszenie losu o tragedię.
Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
+2
roland jak zwykle , poziom informacji najwyższy ....
Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
0
Do linii średniego napięcia jeszcze nie sięga więc luzik :)
Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
-4
Ja proponuje czytelniczce udać się na badania ale do psychologa
Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
+4
Bo dobrze mówi i prawidłowo zgłosiła?! Dobrze się czujesz? Przepisy jasno mówią jak powinno być składowane i tego ma się rolnik trzymać! Koniec tematu i mędrkowania bo gdyby coś się stało to byś pierwszy darł się że służby nie pilnują porządku!
Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
+3
Szkoda gadać szkoda strzępić ryja
Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować