poniedziałek 16.12.2019

Imieniny: Albiny Zdzislawy

 
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

1352 NIEBEZPIECZNE MIEJSCA W POWIECIE ŚREDZKIM

mapaNa działającej od 18 miesięcy na terenie naszego powiatu Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy zaznaczyli aż 1352 miejsca, które uznają za niebezpieczne.

 

Półtora roku temu na terenie naszego powiatu średzkiego uruchomiono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym czasie mieszkańcy powiatu wskazali 1352 miejsca, które uważają za niebezpieczne.

- 512 zgłoszeń zostało potwierdzonych, natomiast 781 uznano za niepotwierdzone. 48 zgłoszeń zakwalifikowanych zostało jako „żart” lub „pomyłka”. Obecnie w fazie weryfikacji znajduje się 7 zgłoszeń – informuje st.asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej. - Większość zgłoszeń dotyczyła zagrożeń związanych z ruchem drogowym, a mianowicie: przekraczanie dozwolonej prędkości (799 zgłoszeń) oraz nieprawidłowe parkowanie (130 zgłoszeń). Następną najliczniejszą kategorią zgłoszeń były „dzikie wysypiska śmieci” (91 zgłoszeń) – dodaje policjantka.

Cztery zgłoszenia wyeliminowane

Cztery zgłoszenia w ramach mapy zagrożeń zostały potwierdzone przez funkcjonariuszy i wyeliminowane. Jedno z nich z kategorii „bezdomność” dotyczyło pomocy osobie w trudnej sytuacji życiowej. W ramach akcji mieszkańcowi powiatu zaproponowano przewiezienie do placówki pomocowej.

- Kolejne trzy zgłoszenia dotyczyły dzikich wysypisk śmieci na terenie gminy Środa Śląska. Zagrożenia te we współpracy z samorządem lokalnym zostały wyeliminowane – wyjaśnia policjantka.

Gdzie szukać?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, a także wszystkich innych jednostek policji w kraju. Aplikacja  dostępna jest również na telefon. Użytkownicy pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Przypominamy, że z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera lub telefonu można zgłosić jedno zagrożenie na dobę – wyjaśnia policjantka. - Należy mieć na uwadze, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji pilnych, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112 – dodaje.

(red/ms), Fot. policjaKomentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację