środa 29.01.2020

Imieniny: Franciszka Jozefa

 

Archiwum 2018 - do teraz

Witaj na stronie wyszukiwania wiadomości serwisu Roland Gazeta. Znajdziesz tutaj 2028 artykułów z podziałem na miesiące i lata.
Środa Śląska

Kondolencje dla Pani Urszuli Miśkiewicz

"To o mnie spotkało, Ciebie nie ominie, ja jestem już w domu, Ty jeszcze w gościnie" Szczere kondolencje składają Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński wraz z pracownikami UM oraz Przewodniczący Czytaj więcej..

Udanin

Pierwszy Klub Dziecięcy w Gminie Udanin

24 stycznia 2020 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu "MALUCH+" 2020. Gmina Udanin znalazła się na drugim miejscu listy rankingowej, otrzymując wsparcie na utw... Czytaj więcej..

Dyżury aptek / Przerwy w dostawie prądu, wody

Przerwy w dostawie wody na ul. Wiejskiej

Średzka Woda sp. z o.o. w Środzie Śląskiej informuje, że z powodu awarii sieci wodociągowej, w dniu 27 stycznia 2020 r., do godziny 16:00 może nastąpić przerwa w dostawie wody w miejscowości Środa Ślą... Czytaj więcej..

Miękinia

Na terenie gminy Miękinia znaleziono szczątki ludzkie

W jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia 24 stycznia 2020 r., w godzinach popołudniowych, ujawniono szczątki ludzkie. - Pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali czynności procesowe. Za... Czytaj więcej..

Miękinia

"Radośni" z Wróblowic nagrali kolejną płytę

Kapela ludowa "Radośni" z Wróblowic, zostając laureatem Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław, w nagrodę otrzymała możliwość nagrania płyty w profesjonalnym studio. Zespół ludowy "Radośni" powstał... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Gmina wspiera klub Polonia Środa Śląska

23 stycznia w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej przedstawiciele Zarządu Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Polonia, prezes Mariusz Kargol oraz członek zarządu Dariusz Hamkało, podpisali  z burmis... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Wspólne kolędowanie w przedszkolu "Pod topolą"

W Przedszkolu Publicznym nr 3 w Środzie Śląskiej odbyło się wspólne kolędowanie dla emerytowanych pracowników placówki. Dzieci ze starszych grup przygotowały jasełka, śpiewały kolędy i zimowe piose... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Z okazji Dnia Babci i Dziadka

W Przedszkolu Publicznym w Ciechowie 21 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie pani dyrektor Bożena Błaszczyszyn przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami oraz... Czytaj więcej..

Udanin

Lekcja o samorządzie w Urzędzie Gminy Udanin

24 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Udanin odbyła się lekcja o samorządzie, którą poprowadził sekretarz gminy Andrzej Bielski. Uczniów klas VIIIa i VIIIb oraz opiekunki grupy - panie Mar... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Pasowanie na czytelnika w bibliotece w Ciechowie

W Bibliotece Publicznej w Ciechowie 23 stycznia odbyło się pasowanie na czytelnika dzieci pięcioletnich z grupy "Smerfy". Głównym celem uroczystości było zachęcenie przedszkolaków do korzystania z bib... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Opłatek ekumeniczny i koncert kolęd w Bukówku

W Dolnośląskim Sanktuarium Ekumenicznym w Bukówku k. Środy Śląskiej 12.stycznia 2020 r. spotkali się wierni Kościołów: Rzymsko-Katolickiego, Prawosławnego i Ewangelicko-Augsburskiego na wspólnym naboż... Czytaj więcej..

Środa Śląska

"Każdy z nas jest ważny, wyjątkowy..."

W Publicznym Przedszkolu w Ciechowie 24 stycznia odbyło się spotkanie edukacyjno - psychologiczne na temat: "Każdy z nas jest ważny, wyjątkowy, czyli kilka słów o akceptacji". Zajęcia poprowadziły ... Czytaj więcej..

Udanin

Muzycznie i poetycko w Udaninie

Spotkanie „Z piosenką i poezją”, którego bohaterem był lokalny artysta Zbigniew Ciesielski, odbyło się 23 stycznia w świetlicy wiejskiej w Udaninie. - Witam Państwa ciepło i serdecznie równocześnie... Czytaj więcej..

Udanin

Działki na sprzedaż na terenie gminy Udanin - przypomnienie

Wójt Gminy Udanin informuje o możliwości zakupu działek w miejscowościach Udanin i Ujazd Górny oraz udziału w budynku gospodarczym w miejscowości Udanin. Działki w m. Ujazd Górny: - dz. 444/1 o po... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Ferie ze średzkim OSiR’em

Już warto pomyśleć, gdzie i jak można spędzić nadchodzące ferie. Jedną z propozycji jest program przygotowany na ten czas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej. Ferie z OSIR’em potrwa... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Spowodował kolizję na obwodnicy miasta. Był pijany

W miniony wtorek, po godzinie 21:00, na obwodnicy Środy Śląskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. - 14 stycznia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzyma... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Walentynkowy konkurs - przyjmowanie zgłoszeń trwa

Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej zaprasza przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych (klas 1-3) z terenu miasta i gminy Środa Śląska do udziału w Walentynkowym Konkursie Recytatorskim. W... Czytaj więcej..

Udanin

Babciu, Dziadku - Kocham Cię!

Justyna Pilarska, Jolanta Maniowska, Jadwiga Semczuk i Janina Hojwa - dzięki tym Paniom uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym mogły przygotować przedstawienie dla swoich babć i dzi... Czytaj więcej..

Miękinia

Kolizja w Źródłach. Jedna osoba poszkodowana

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 22:00, na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Źródła. Prawdopodobną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa, w wyniku czego doszło do zderzenia samochodó... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Magic Show z udziałem finalisty programu „Mam Talent”

Zobacz na własne oczy jak niemożliwe staje się możliwe. Widowisko dla całej rodziny, pełne magii i iluzji, przedstawi Bartosz Lewandowski – finalista telewizyjnego programu „Mam Talent”. Wydarzenie... Czytaj więcej..

stihl

nadania i odbiory 18

Serwis

Praca 2

komnet internet

unicorn art

hydrotech do gazety nowa reklama

drewno kominkowe

Ulotka raty

taxi stas

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

allago reklama kino Obszar roboczy 1