czwartek 16.07.2020

Imieniny: Eustachego Marii

Archiwum 2018 - do teraz

Witaj na stronie wyszukiwania wiadomości serwisu Roland Gazeta. Znajdziesz tutaj 3157 artykułów z podziałem na miesiące i lata.
Dyżury aptek / Przerwy w dostawie prądu, wody

Przerwa w dostawie wody w Rakoszycach i Gozdawie

Średzka Woda Sp. z o.o. w Środzie Śląskiej informuje, że z powodu awarii sieci wodociągowej, w dniu 16 lipca 2020 r. do ... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Kolizja na średzkiej obwodnicy. Powód? Nieustąpienie pierwszeństwa

Na skrzyżowaniu obwodnicy Środy Śląskiej z drogą w kierunku Ciechowa, doszło niedawno  do zderzenia dwóch pojazdów osobo... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Fontanna na średzkim rynku nieco później, ale działa. Jednak...

Dodaje uroku i stanowi sezonową atrakcję, miejsce wypoczynku i relaksu, dlatego znaczne opóźnienie w jej uruchomieniu wz... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Dom Kultury w Środzie Śląskiej poleca

Chociaż działalność ośrodków kultury jest obecnie znacznie "okrojona" z wydarzeń, to niemniej jednak Dom Kultury w Środz... Czytaj więcej..


Malczyce

Pan Andrzej przepracował w Urzędzie Gminy Malczyce 45 lat!

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Malczyce zorganizowano uroczyste pożegnanie wieloletniego pracownika, podinspektora ds. komunal... Czytaj więcej..

Miękinia

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Kadłub i Siemichów

Kanalizacja pozwoli na rozwiązanie problemu zagospodarowania ścieków sanitarnych w miejscowościach Kadłub i Siemichów. ... Czytaj więcej..

Miękinia

Cudeńka i przysmaki królowały na targowisku w Gałowie

Nareszcie powróciły wydarzenia plenerowe! – mówili jednogłośnie uczestnicy Gałowskiego Targowiska Rękodzieła i Smaków zo... Czytaj więcej..

Środa Śląska

W Rakoszycach obyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

W minioną sobotę 11 lipca, w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Rakoszycach odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej po... Czytaj więcej..

Malczyce

Samochód potrącił kilkuletnie dziecko jadące rowerem

W czwartek (09.07.2020 r.) w godzinach wieczornych, kierująca samochodem osobowym potrąciła dziecko jadące na rowerze. C... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Kolorowo w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Środzie Śl.

W dniach od 6 do 10 lipca 2020 r. w grupie Motylki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej odbył się „Kolorowy... Czytaj więcej..

Udanin

Rozdano promesy warte ponad 100 tys. złotych

Ochotnicze Straże Pożarne odgrywają ważną rolę w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Z roku na rok... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Pomimo zakazu nadal jechał i to na podwójnym gazie

Z blisko trzema promilami za kierownicą i z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów jechał w środku nocy ulicami miasta.... Czytaj więcej..

Malczyce

Przy ul. Pocztowej w Malczycach będzie skwer i parking

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o otrzymanym przez gminę Malczyce dofinansowaniu w wysokości 30 000,00 zł w ramach Od... Czytaj więcej..

Środa Śląska

W Proszkowie coraz piękniej

Długo wyczekiwany przez mieszkańców remont elewacji gminnego budynku mieszkalnego w centrum Proszkowa został zakończony.... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Muzyczny weekend na średzkich "Kajakach"

Jeśli nie macie planów na najbliższą sobotę i niedzielę, to może zainteresuje was popołudniowa impreza plenerowa na śred... Czytaj więcej..

Malczyce

Wkrótce zostanie podpisana umowa na dofinansowanie kanalizacji w Rusku

O otrzymanym dofinansowaniu na budowę sieci kanalizacyjno sanitarnej wraz z budową sieci wodociągowej w miejscowości Rus... Czytaj więcej..

Miękinia

Już w najbliższą sobotę odbędzie się targowisko w Gałowie

Wszystkich spragnionych wydarzeń plenerowych zapraszamy w najbliższą sobotę 11.07.2020 r. do Gałowa, gdzie na terenie ze... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Długa w Szczepanowie w trakcie remontu

W ramach marcowej umowy z wykonawcą Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Utrzymania Mostów z Piotroniowic rozpoczęły się prace... Czytaj więcej..

Malczyce

W gminie Malczyce rusza nabór wniosków na wymianę źródeł ciepła

Gmina Malczyce zachęca mieszkańców do udziału w pogranie „Poprawa jakości powietrza poprzez modernizację systemów grzewc... Czytaj więcej..

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Nie da się czterdziestu pięciu lat przespać na biurku. Nawet nie wiem, jak bardzo byś chciał i nie l...
Tak przy okazji, zdarzenie przyczyniło się do zaprezentowania ulicy Traugutta, co prawda o zmroku, a...
No tak. Bo "Franki", to taki specjalista, ze faktycznie żeś znalazł porównanie.
Powinni już dawno zainwestować na tym skrzyżowaniu w światła. To samo na skrzyżowaniu kawałek dalej....

Lokalne ogłoszenia drobne

09.07.2020 14:49 wrote:

Kupię praktycznie wszystko z Antyków, w każdym stanie, bez specyfikacji : Obrazy, Ikony, Porcelanę, Ceramikę, stare Szkło, przedwojenne Kry…

09.07.2020 09:24 Sprzedam umeblowane mieszkanie wrote:

Sprzedam umeblowane mieszkanie 48,8 m2, I piętro, pełna własność, 2 pokoje, piwnica, ul. Warzyńska, po generalnym remoncie w 2018 r.&nb…

02.07.2020 07:30 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miejs…

01.07.2020 14:37 wrote:

Jeśli remontujesz, zmieniasz wystrój, sprzedajesz albo kupiłeś mieszkanie, dom, wille, w której są Antyki, różne Poniemieckie przeróżne gra…