czwartek 09.04.2020

Imieniny: Marii Dymitra

 

Archiwum 2018 - do teraz

Witaj na stronie wyszukiwania wiadomości serwisu Roland Gazeta. Znajdziesz tutaj 2837 artykułów z podziałem na miesiące i lata.
Środa Śląska

Zapraszamy na transmisje online uroczystych obchodów Triduum Paschalnego

Od jutra rozpoczynają się uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego wspominana jest męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Wielki Czwartek 9 kwietnia 2020 r. będziemy dla... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Do szkół w gminie Miękinia wkrótce trafią laptopy!

Gmina Miękinia otrzymała dotację z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020 - projekt grantowy pn. Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacji w systemie kształcenia zdalneg... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Przedszkolaki z przedszkola nr 1 - pracownikom służby zdrowia

7 kwietnia, to wyjątkowy dzień dla służby zdrowia, ale również dla dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej. Każdego roku dzieci, wspólnie z nauczycielami odwiedzały przychodnię Pul... Czytaj więcej..

Miękinia

Czasowa organizacja ruchu na ul. Dolnobrzeskiej w Miękini

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na ul. Dolnobrzeskiej w miejscowości Miękinia w związku z rozpoczęciem prac na zadaniu pn. "Przebudowy drogi gminnej nr 104 909 D relacji Miękinia - Klęka". ... Czytaj więcej..

Malczyce

Rozbudowa i naprawa instalacji hydrantów wodnych w gminie Malczyce

W ramach planu inwestycyjnego gminy Malczyce na rok 2020 przewidziano między innymi zadanie polegające na rozbudowie i naprawie instalacji hydrantów wodnych zlokalizowanych w poszczególnych miejscowoś... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku ze środków UE

W I kwartale br. na stronie www Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej (DIP) we Wrocławiu pojawiła się informacja o złożonych wnioskach o dofinansowanie projektów w ramach działania 1.3B RPO WD „Wspa... Czytaj więcej..

Malczyce

Malczyckie Usługi Komunalne nie próżnują

Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej pracownicy Malczyckich Usług Komunalnych nie zwalniają tempa. Na terenie gminy Malczyce systematycznie prowadzone są prace, mające na celu m.in. poprawę jakości... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Zakaz wstępu do parków. Gdzie wyprowadzić psa?

W związku z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawiusa, na terenie całego kraju zakazano m.in. korzystania z parków, bulwarów, promenad i plaż. Jak wiadomo najczęstszym... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Uchwały Rady Miejskiej ws. pomocy dla lokalnych przedsiębiorców sektora MŚP (wideo)

Na sesji Rady Miejskiej 2 kwietnia radni zagłosowali jednogłośnie i uchwalili dwie uchwały ws. pomocy dla lokalnych przedsiębiorców sektora MŚP przedłożone przez Burmistrza Adama Rucińskiego w ramach ... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Przedszkolaki naszym bohaterom!

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Służby Zdrowia. Przedszkolaki z Przedszkola nr 3 w Środzie Śląskiej tego dnia brały udział w Paradzie Zdrowia, odwiedzały przychodnie Puls i Greta Dent oraz labora... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Tak uczniowie średzkiej podstawówki uczcili Dzień Świadomości Autyzmu

02.04.2020 obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej w tym dniu nie mogły przyjść ubrane na niebiesko do szkoły, bo od trzech tygodni uczą Czytaj więcej..

Środa Śląska

Burmistrz prezentuje Średzki Pakiet Pomocowy dla Przedsiębiorców (wideo)

Na sesji Rady Miejskiej 2 kwietnia Burmistrz Adam Ruciński zaprezentował Średzki Pakiet Pomocowy dla Przedsiębiorców. Pakiet składa się z 6 instrumentów (modułów) i został opracowany przez specjalnie ... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Transmisja mszy św. w kościele św. Andrzeja w Środzie Śl. (na żywo)

Dziś szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana Niedzielą Palmową. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym czyli Wielki Tydzień. Ponieważ obecnie w świątyniach... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Zapraszamy na transmisję online niedzielnej mszy świętej

Jutro szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana Niedzielą Palmową. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym czyli Wielki Tydzień. Zwykle uroczyste msze św. roz... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Nie wolno wędkować w akwenie Kajaki oraz spacerować wokół!

Jak wiemy, na terenie całego kraju wprowadzono niedawno zakaz korzystania z parków, bulwarów, promenad, plaż. Warto tu również wspomnieć, że dotyczy on również tak chętnie odwiedzanego miejsca w Środz... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Co z odpadami wytwarzanymi przez osoby będące na kwarantannie?

Zgodnie ze stanowiskiem Głównego Inspektora Sanitarnego, odpady wytwarzane przez osoby przebywające na kwarantannie domowej z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 lub chorych na COVID-19, ale p... Czytaj więcej..

Udanin

W gminie Udanin wprowadzono pakiet pomocowy

Z dniem 3 kwietnia 2020 r. wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk wprowadza pakiet pomocowy tj. rozwiązania, które mogą ułatwić funkcjonowanie podmiotom gospodarczym w kryzysie spowodowanym pandemią koron... Czytaj więcej..

Malczyce

Malczycka akcja szycia maseczek nabiera tempa

Pod koordynacją Gminnego Ośrodka Kultury im. Władysława Reymonta i wsparciu finansowym Urzędu Gminy Malczyce, akcja szycia maseczek nabiera zawrotnego tempa. Przyłączyło się do niej już 9 pań szyjącyc... Czytaj więcej..

Udanin

Bezpłatny dostęp do Internetu dla mieszkańców gminy Udanin

Wczoraj wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk poinformował o porozumieniu z firmą KOMNET dotyczącym bezpłatnego dostępu do sieci bezprzewodowej, umożliwiającego połączenie z Internetem. - W zaistniałe... Czytaj więcej..

Środa Śląska

Gmina Środa Śl.: Odkażamy przystanki i Dworzec Średzki

Na polecenie burmistrza Adama Rucińskego przeprowadzone zostało odkażanie wiat średzkiej gminy i ławek przystankowych w mieście i na terenach wiejskich. Odkażaniem objęto wiaty i przystanki na głów... Czytaj więcej..

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

hahahahaha szkoda że nie do dzieci tylko do pustych szkół trafią laptopy ...
Panie i Panowie nie oszukujmy się. Ruciński ma większość w Radzie i robi/ zrobi co zechce. I na to wygląda, ż...
Narzędzia manipulacji, po mass media, od edukacji, następnie czipowanie i dla dobra świata zabijanie.... Obudź...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…