wtorek 28.01.2020

Imieniny: Walerego Karola

 
 

"ABY MUZYKA POŁĄCZYŁA DWA ŚWIATY..."

Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

wierzbice koncert"Muzyka - most między światami", projekt który powstał kilka lat temu, realizowany jest dzięki determinacji jego pomysłodawcy, Tomasza Kościelskiego.

 

Muzyczna pasja pana Tomasza i chęć "zaszczepiania" jej innym poprzez organizację nieodpłatnych koncertów kameralnych w kościołach, niewątpliwie jest godna uwagi.

Występy w świątyniach, pod różnymi tytułami, organizuje od 2013 roku. Przypomnijmy. Pierwsze dwa odbyły się w Piotrowicach, następne jeden w Kostomłotach, a w Osieku było ich aż pięć.

Koncert z cyklu "Muzyka - most między światami" odbył się w tym roku po raz czwarty, jednak poza granicami naszego powiatu - w Wierzbicach w gminie Kobierzyce. W wypełnionej po brzegi świątyni wystąpili dobrze już znani naszym czytelnikom wykonawcy, chór Misericordia parafii p.w. Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu i Młodsza Orkiestra Kameralna Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, pod dyrekcją Aleksandra Piechaczka.

Skąd taki tytuł?

- Pragnę, aby muzyka połączyła dwa odległe światy, jak przeszłość i teraźniejszość, w historii minionych epok, które kreowały ją przez wieki. To także niezwykłe spotkanie dojrzałych muzyków z najmłodszymi adeptami tej sztuki, uczniami szkoły muzycznej - wyjaśnia T. Kościelski.

Celów organizacyjnych jest więcej - propagowanie kultury muzycznej wśród mieszkańców ze szczególnym naciskiem na dzieci i młodzież - podkreśla p. Tomasz i dodaje, że także chciałby pomagać parafiom w przywracaniu do stanu świetności kościelnych organów. A te w kościele Bożego Ciała i Matki Boskiej Częstochowskiej w Wierzbicach także wymagają renowacji. Dlatego i podczas tego wydarzenia zbierano dobrowolne datki na zabytkowy instrument.

Czy będą następne?

Jak można sądzić, takie przedsięwzięcia nie są łatwe do realizacji. Potrzebna jest do tego nie przychylność w środowisku, gdzie koncerty się odbywają, ale i fundusze. Tomasz Kościelski nie należy jednak do osób, które łatwo się poddają i jak mówi, ma już kolejne pomysły. Na razie nie zdradza szczegółów, ale jak możemy się spodziewać będzie to następne dobrze przygotowane wydarzenie muzyczne. A gdzie tym razem? Być może już wkrótce się dowiemy...

(red) fot. wk

Koncert w Wierzbicach odbył się 17 czerwca, a współorganizowali go: Parafia Bożego Ciała i Matki Boskiej Częstochowskiej w Wierzbicach, Rada Parafialna w Wierzbicach, Agro-Techrol w Kostomłotach.

IMG 0711

IMG 0703

IMG 0709

IMG 0714

IMG 0718

IMG 0742

IMG 0728

IMG 0740

IMG 0748

IMG 0744

IMG 0753

IMG 0759

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację