BĄDŹ EKO! NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH GPONE

PONEBurmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowych na wymianę pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła w ramach Gminnego Programu Ograniczania Niskiej Emisji (GPONE) – edycja 2018.

 

Wnioski o udzielenie dotacji, mieszkańcy Gminy Środa Śląska mogą składać od 26 lutego 2018 r. do 30 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej.

Dotacja może być udzielona na realizację zadań inwestycyjnych prowadzących do ograniczenia niskiej emisji, polegających na trwałej zmianie systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym (węglowym) na:
- ogrzewanie gazowe,
- ogrzewanie na lekki olej opałowy,
- ogrzewanie elektryczne,
- pompy ciepła
- pozostałe odnawialne źródła energii (kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, przydomowe elektrownie wiatrowe).

Warunkiem otrzymania dotacji jest trwałe usunięcie wszystkich systemów ogrzewania zasilanych paliwami stałymi.

Przed rozpoczęciem inwestycji konieczne jest podpisanie umowy o otrzymaniu dotacji z Gminą Środa Śląska, reprezentowaną przez Burmistrza Środy Śląskiej.

Pełne informacje ws. dotacji w ramach GPONE można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej. Informacji udziela pani Aleksandra Markiewicz, inspektor ds. ochrony środowiska, gospodarki odpadami i efektywności energetycznej w Wydziale Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa (pl. Wolności 5, pokój nr 12A, tel: 71 396 07 18).

Regulamin GPONE (link)
Wzów wniosku o przyznanie dotacji w ramach GPONE (link)

Urząd Miejski w Środzie Śl.

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację