niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 

BOISKO PRZY ŚREDZKIM ORATORIUM OFICJALNIE OTWARTE!

oratorium boiskoDzisiaj odbyło się wielkie otwarcie boiska przy Oratorium św. Jana Bosko w Środzie Śląskiej. Dzięki wysiłkom księży z parafii św. Andrzeja Apostoła, zebrano pieniądze na renowację tego obiektu.

 

To oni zorganizowali zbiórkę wśród okolicznych firm i mieszkańców, niestety ciągle brakowało do pełnej puli, która była niezbędna do odbudowy. Miasto i Gmina Środa Śląska wyłożyła brakujące 20 tysięcy złotych w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych. Co warte podkreślenia, dodatkowo burmistrz i starosta opłacili dmuchane zjeżdżalnie na dzisiejsze otwarcie boiska. A to w połączeniu z darmowym popcornem czy watą cukrową, przerodziło się w piknik rodzinny.

Uroczystość rozpoczęła się od występu animatorów, a śpiew oraz tańce rozluźniły napięta atmosferę i przystąpiono do uroczystego przecięcia wstęgi. Następnie boisko zostało poświęcone i przyszła pora na sprawdzenie obiektu "w praniu". Ksiądz Bartek jako pierwszy, celnym strzałem sprawdził bramkę, następnie w meczu siatkówki przetestowano pozostałe elementy infrastruktury.

Po oficjalnej uroczystości boisko zostało oddane najsurowszym jurorom. To dla nich powstało to miejsce i to oni będą tu spędzać wolny czas. Dzieci tłumnie ruszyły, uczestnicząc w zorganizowanych dla nich konkursach. Śmiechom, krzykom i piskom nie było końca. Można uznać, że dziecięcy atest zostanie wydany w pełni pozytywie.

Prężnie działająca parafia realizująca wszelkie projekty dla dzieci z naszego miasta to prawdziwy skarb. Czekamy na kolejne pomysły i ich spełnienie. A po rozmowie z księdzem proboszczem wiemy, że długo na to nie musimy czekać. Trzymamy kciuki! Jeszcze raz wielkie brawa!

(lp) fot. Wime{jcomments on}

DSC 5162

DSC 5189

DSC 5205

DSC 5238

DSC 5250

DSC 5301

DSC 5367

DSC 5375

DSC 5385

DSC 5386

DSC 5387

DSC 5406

DSC 5416

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację