niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 

CO ROBIŁY DZIECI NOCĄ W ŚREDZKIEJ KOMENDZIE POLICJI?

noc z andersenem2W ubiegły piątek Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej gościła uczestników „Nocy z Andersenem”. Zwiedzanie siedziby średzkiej policji było jednym z punktów imprezy tematycznej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną.

 

Blisko 60 uczestników imprezy pn.: „Noc z Andersenem” w ubiegły piątek miało możliwość odwiedzenia budynku komendy o dość nietypowej porze. Późno wieczorem dzieci pod opieką dorosłych rozpoczęły swoją wizytę od obejrzenia radiowozu na policyjnym parkingu. Była to też okazja, aby zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Pytaniom nie było końca.

Policjanci zaprosili także uczestników do sali odpraw, gdzie dzieci rozmawiały z dzielnicową o bezpieczeństwie, a także mogły wykonać odciski palców na specjalnie przygotowanych na tę okazję kartach pamiątkowych. Potwierdzeniem wizyty w Komendzie Powiatowej Policji była też pieczątka z wizerunkiem Komisarza Lwa wykonana na dłoniach dzieci.

Tego rodzaju inicjatywa, oprócz dobrej zabawy, miała na celu zwrócenie najmłodszym uwagi na aspekt bezpieczeństwa, a w szczególności zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjant Ogniwa Ruchu Drogowego oraz dzielnicowa, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci jako pieszych, będących tzw. niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, na koniec spotkania rozdali wszystkim uczestnikom „Nocy z Andersenem” opaski odblaskowe.

Wieczorne spotkanie dzieci z policjantami doskonale wpisuje się w podejmowane przez średzkich funkcjonariuszy działania z zakresu profilaktyki społecznej i akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”. Byłą to również okazja do przybliżenia najmłodszym specyfiki zawodu policjanta.

(ms) fot. policja

noc z andersenem1

noc z andersenem2

noc z andersenem3

noc z andersenem5

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację