CZY MOŻNA KUPIĆ BILET MIESIĘCZNY NA ŚREDZKIM DWORCU?

dworzec ss 0Dzień dobry. Czy Redakcja może się dowiedzieć: dlaczego na PKSie nie można kupić biletu miesięcznego na przejazdy naszymi zielonymi autobusami, tylko trzeba biegać po urzędzie?

 

PKS jest chyba do tego stworzony, to tak jakbym miesięczny bilet PKP kupował w Urzędzie Wojewódzkim. Dodatkowo chętnie bym się dowiedział, dlaczego procedura zakupu takiego
biletu jest taka biurokratyczna, bo wypełnianie podania o taką rzecz, to moim zdaniem lekka przesada. Chyba podając wszystkie dane ustnie, można taki bilet wydrukować, góra w 5 minut.

Stały Czytelnik (dane do wiadomości redakcji)

OD REDAKCJI: Na naszą prośbę, na pytanie Czytelnika odpowiada Średzka Komunikacja Publiczna Spółka z o.o. w Środzie Śląskiej:

Nie jest prawdziwą informacja Czytelnika, iż na Gminnym Dworcu Autobusowym nie można kupić biletu miesięcznego na przejazdy autobusami Średzkiej Komunikacji Publicznej. Na Dworcu Autobusowym można kupić zarówno bilety okresowe: miesięczne, jak i kwartalne, a także bilety jednorazowe Gminnej Komunikacji Publicznej. 

Zamówienia na zakup biletów okresowych realizowane są na podstawie formularzy zamówienia składanych w kasie na Dworcu Autobusowym. Kasa czynna jest w każdy dzień roboczy oraz w weekendy. Na każdym formularzu nasi klienci wpisują dane niezbędne do wydania biletu i naliczenia opłaty. Formularze zamówienia trafiają następnie do weryfikacja i wydruku do biura ŚKP w UM.  Wydrukowane bilety okresowe dostarczane jeszcze tego samego dnia lub najpóźniej w dniu następnym. 

Istnieje również możliwość  złożenia zamówienia i wydruku biletu "od ręki". Wówczas obsługa kasy ŚKP na Dworcu Autobusowym kieruje pasażerów do biura ŚKP w UM na pl. Wolności 1, pok. 8D. Taki system obsługi biletów okresowych jest znacznie sprawniejszy niż systemy obsługi przewoźników prywatnych, którzy swoje bilety okresowe wydają raz na kilka lub kilkanaście dni.

(red) fot. prg / archiwum{jcomments on}

dworzec ss 1

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację