wtorek 27.09.2022

Imieniny: Damiana Amadeusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

OBRACALI MILIONAMI, A ZA ŚREDZKI SZPITAL NIE ZAPŁACILI

szpitalW toku prowadzonych czynności  wobec założycieli spółki PCZ, śledczy zabezpieczyli ich majątek wart blisko 70 mln złotych. W stosunku do dwóch podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci przedłużonego aresztu na trzy kolejne miesiące.

6 grudnia 2016 roku doszło do zatrzymania czterech osób związanych z Polskim Centrum Zdrowia - Romualda Ś. założyciela holdingu,  Stanisława P. (jego prawej ręki), a także Tomasza B. i Beaty G. Poza udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwami i praniem pieniędzy, a także wyłudzeniem blisko 80 milionów, zatrzymanym postawiono również zarzut celowego doprowadzenia do upadłości spółki PCZ. W okresie swej działalności grupa przestępcza oszukała blisko 600 osób i kilka instytucji. Jedną z nich jest Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej, które do dnia dzisiejszego za sprzedaż szpitala nie otrzymało należnej kwoty ok. 4 mln złotych.

Zabezpieczony majątek

Kiedy w 2015 roku ogłoszono upadłość spółki, ta posiadała jedyne trzy tysiące złotych. Spory majątek ujawniono podczas zatrzymania i dzięki zeznaniom jednego z zatrzymanych.

- Podczas zatrzymania podejrzanego Romualda Ś. ujawniono i zabezpieczono znaczące ilości kosztowności, pieniędzy, a przede wszystkim luksusowych pojazdów i nieruchomości. Z uwagi na ilość ustalonego majątku mogącego pochodzić z przestępstw, aktualnie trwa ich analiza i oględziny. Umożliwi to wydanie kompleksowej decyzji w przedmiocie dowodów rzeczowych i zabezpieczeń majątkowych, mających kluczowe znaczenie dla ewentualnego zabezpieczenia roszczeń osób i podmiotów pokrzywdzonych w sprawie – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej z 9 grudnia 2016 roku.

W pofabrycznym magazynie śledczy znaleźli ukryty majątek zatrzymanych. Wśród zabezpieczanych przedmiotów ujawniono luksusowe, z limitowanej edycji Rolls Royce (cena niektórych z nich waha się w granicach 2 mln złotych), a także kolekcję luksusowych zegarków (każdy w cenie około od 200 do 300 tys. złotych). Zabezpieczono również luksusowe apartamenty (m.in. we wrocławskim Sky Tower). Łączna wartość zabezpieczonego mienia to nawet 73 miliony. A zatem jest duża szansa, że Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej, podobnie jak i pozostali wierzyciele, otrzymają należne im środki.

Kolejne trzy miesiące aresztu

Pomimo składanego zażalenia, ze względu na możliwość matactwa w sprawie, na wniosek prokuratury sąd przedłużył areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy założycielowi Polskiego Centrum Zdrowia, Romualdowi Ś, a także Beacie G. Pozostali podejrzani w sprawie, Stanisław P. i Tomasz B. opuścili już areszt.

Czy zatem zabezpieczony majątek zatrzymanych pozwoli na wypłaty środków wierzycielom? Czy średzkie starostwo odzyska należne pieniądze? Czy w budynku szpitala nadal funkcjonować będzie oddział pediatryczny i poradnie specjalistyczne?

O dalszych szczegółach sprawy będziemy Państwa na bieżąco informować.

(isz), Fot. W. Kalita

szpital  • ale powiedział(a) Więcej
    sesja Rady Miejskiej będzie jutro 46 minut temu.
  • DSR powiedział(a) Więcej
    Wiem ze nie w temacie ,ale kiedy bedzie nagranie wideo z sesji rady miejskiej ktore odbylo sie 26.09 ? Czekam 2 godziny temu.
  • nanana powiedział(a) Więcej
    Pewnie sam się zgłosił, bo nasi "kryminalni" zajęci ściganiem PZ i pewnie wkrótce jego też złapią, znaczy się zgłosi się! 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…