Przejdź do głównej treści

CZYTELNICZY SUKCES UCZNIÓW Z MIĘKINI

W IV Powiatowym Konkursie Czytelniczym, który odbył się 28 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śl., uczniowie ze SP w Miękini odnieśli podwójne zwycięstwo.

 


I. miejsce w konkursie "W świecie polskich legend" zajął Adam Kadłubowski z klasy II b

I. miejsce w konkursie "U złotego, baśniowego źródła" zdobyła Małgorzata Kuriata z klasy III a.


Przygotowania uczniów trwały od połowy listopada ub. roku. Klasy II poznawały świat polskich legend, a klasy III spotykały się z bohaterami baśni. Podczas spotkań w bibliotece szkolnej uczniowie słuchali wybranych utworów, które czytały panie wychowawczynie, pani bibliotekarka i gościnnie panie: Emilia Kutkiewicz i Maria Tlałka.


Pierwszy etap konkursu odbył się w każdej klasie i czuwały nad nim panie wychowawczynie. Uczniowie, którzy uzyskali najwięcej punktów 4 i 5 marca wzięli udział w eliminacjach szkolnych, a najlepsi pojechali do Środy Śląskiej.


Metoda głośnego czytania, która od kilku lat preferowana jest na zajęciach bibliotecznych, jest świetną formą rozwijania języka, wiedzy i zainteresowań dzieci, a sukces Małgosi i Adama utwierdza pedagogów i bibliotekarzy w przekonaniu, że warto to robić.

Gratulujemy zwycięzcom.

(gm)


Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Kontakt w sprawie Twojej reklamy: +48 500 027 343 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.