DO BIKE MARATONU NIECAŁE 2 TYGODNIE! KLASYK W PAKIECIE

klasyk 0014 kwietnia rusza Bike Maraton. Pierwsza edycja cyklu ponownie odbędzie się w Miękini. Dzień później do Miękini zawita Szosowy Klasyk i to również nie będzie pierwsza wizyta.

 

Uliczne ściganie wraca tam w ramach cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk. Wśród ośmiu wyścigów tej serii, Szosowe Klasyki będą trzy - pierwszy 15 kwietnia w Miękini, drugi 8 lipca w Szklarskiej Porębie i trzeci 4 sierpnia w Grodowcu. Inauguracja cyklu już 8 kwietnia w Sobótce (Ślężański Mnich), a finał, również pod Ślężą, 14 października (Runda Spadających Liści). Ten ostatni wyścig także wiąże się z Bike Maratonem, bo 13 października mamy w Sobótce finał również tej imprezy. Szykuje się więc kolejny kolarski superweekend, a takich weekendów będzie w tym sezonie dużo.

Do października jednak daleko, a po drodze - zarówno kolejnych miesięcy, jak i kolarskich wydarzeń - całkiem sporo. Listę tych pierwszych otwiera więc kwiecień, a tych drugich - kolarski weekend w Miękini. Na pewno wielu zawodników w sobotę zmierzy się z trudami Bike Maratonu, w niedzielę wystartuje w Szosowym Klasyku, a zimowy głód startów wkrótce zostanie wreszcie zaspokojony!

Bike Maraton ruszy ze stadionu przy ulicy Sportowej 14 kwietnia o godz. 11:00 i pewnie znów wszyscy zadają sobie pytanie czy padnie kolejny rekord frekwencji? Cóż, można się chyba tego spodziewać... Czas już zatem najwyższy na powrót ze słonecznych zgrupowań i obozów w Hiszpanii i Portugalii aby stawić czoła polskiej kolarskiej wiośnie!

Trzy dystane Bike Maratonu w Miękini mają w tym roku, odpowiednio, 28 km (MINI), 51 km (MEGA) i 74 km (GIGA). Przewyższenie na najdłuższym dystansie to niby "tylko" 730 m, a górskie edycje Bike Maratonu często "skaczą" grubo powyżej 2000 m, ale absolutnie trasy w Miękini lekceważyć nie można. Trzeba tam po prostu przyjechać i spróbować samemu jak smakuje Bike Maraton Miękinia.

15 kwietnia - drugi wyścig cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk. Tu trochę startowej pary ujdzie pewnie trochę wcześniej, bo cykl ruszy przecież 8 kwietnia, ale ściganie w Miękini zobowiązuje przecież do pełnej gotowości. Startujemy 15 kwietnia o godz. 11:00 i wjeżdamy na pierwszą rundę wyścigu, korzystając z całkowicie zamkniętego ruchu samochodowego. Przez te parę godzin drogi gminy Miękinia należeć będą tylko do kolarzy. Dystans PRO to cztery rundy - każda po 25,5 km. Suma daje nam aż 102 km, czyli kawał porządnego szosowego wyścigu. Jeśli to dla kogoś za wiele, niech jedzie dystans FUN (51 km) - ten wyścig również może być dla niektórych wyzwaniem, a dla innych okazją do mocnej, szybkiej jazdy.

Kolarski weekend w Miękini już naprawdę niebawem - przygotowujcie sprzęt i szlifujcie formę na 14 i 15 kwietnia. Bike Maraton i Szosowy Klasyk znów w jednym miejscu, dzień po dniu. Miękinia zaprasza na rozpoczęcie kolarskiego sezonu.

Więcej informacji na http://szosowyklasyk.pl i http://bikemaraton.com.pl

(mpr) fot. mpr{jcomments on}

13001208 1001974179871247 6162097742675356832 n

BM trasa

Szosowy Klasyk trasa PRO

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację