niedziela 03.12.2023

Imieniny: Franciszka Ksawerego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

DROGOWE PARTACTWO W MICHAŁOWIE

Skomentuj

 (LIST) - Chciałbym, aby zainteresowali się Państwo problemem tzw. "łataczy dróg" i  sposobu kontrolowania ich pracy przez organy odpowiedzialne za dane drogi. W korespondencji swej zamieszczam zdjęcia  i 3 krótkie filmiki z miejscowości Michałów w powiecie średzkim.

Ekipa była obecna w mojej miejscowości około 2 tygodnie temu i pozostawiła niepołatany  odcinek w środku miejscowości o około 60 metrowej długości, oraz jak będzie widać na niektórych ujęciach, poopuszczała niektóre dziury, w miejscach gdzie była obecna.

Fotografie przedstawiają drogę po przejściu ekipy remontującej.

Do tego przy wjeździe do miejscowości istnieje zagłębienie w asfalcie o średnicy około 1,5 metra i głębokości około 25 centymetrów, które znajduje się przy znaku końca miejscowości od strony Cesarzowic na pasie prowadzącym do tejże miejscowości. Jest ono od kilku lat notorycznie omijane przez kolejne ekipy remontowe. Widać owo zapadlisko na zdjęciach.


Problem fatalnych i byle jakich remontów dróg na pewno dotyczy również innych miejscowości, jednak moja miejscowość może służyć za niechlubny przykład partactwa ekip remontowych.


Oprócz tego, na bodajże 2 zdjęciach i 2 filmikach, zarejestrowane są pojazdy ciężarowe o masie w pełnym załadunku na pewno przekraczającej ograniczenie na tej drodze, które wynosi 12 ton masy całkowitej (znak ten jest umiejscowiony przy krzyżówce w Cesarzowicach tuż po skręcie na kierunek Jawor).

W godzinach rannych w ciągu minuty potrafi przez tą drogę przejeżdżać po kilka ciężarowych aut, z tego część na pewno jest załadowana i przekracza dopuszczalny ciężar. Pytam się więc, gdzie jest nasza policja (drogówka), która powinna pilnować, aby takie ciężarówki nie "rozjeżdżały" naszych dróg.


Do tego w mojej miejscowości znajduje się ostry zakręt, na którym często zdarza się, że owe pojazdy ciężarowe z gwałtownym piskiem hamują ze względu na to, iż z naprzeciwka nadjeżdża inny samochód ciężarowy. A z powodu nadmiernej prędkości tychże pojazdów oraz ograniczonej widoczności na tym zakręcie, muszą one hamować w ostatnim momencie.

Z góry dziękuję za zainteresowanie się tą sprawą.
Z poważaniem,
Wojciech Wiciński

Od redakcji.
Mamy nadzieję, że uda nam się uzyskać odpowiedzi na pytania Czytelnika i wkrótce będziemy mogli je przedstawić na naszych łamach.
Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

Nie przegap tych artykułów.